Ten prywatny post został opublikowany jeszcze przed Dniem Matki dlatego, że mama premiera Mateusza Morawieckiego obchodzi swoje 92 urodziny.

Nieczęsty widok na społecznościowych profilach Mateusza Morawieckiego

To właśnie z tego powodu wzruszony syn Mateusz tak pięknie uczcił święto pani Jadwigi Morawieckiej. Jak pamiętamy, nazwisko Morawieckich od dawna istnieje w przestrzeni publicznej za sprawą nieżyjącego już ojca Mateusza Morawieckiego, który zapisał się w pamięci wielu Polaków. Nic zatem dziwnego, że Mateusz Morawiecki, angażując się bardziej medialnie na scenie politycznej, porównywany jest do swojego taty. Ich podobieństwo fizyczne jest uderzające i ciężko jest zaprzeczyć, że Mateusz Morawiecki odziedziczył w głównej mierze wygląd po Kornelu Morawieckim, który zapisał się w historii Polski w roli legendy Solidarności Walczącej.

Jadwiga Morawiecka nie działa w przestrzeni publicznej i nie jest osobą rozpoznawalną, jak jej mąż i syn, jednak z facebookowego wpisu jej syna wynika, że ma ona spory wkład w sukcesy polityków, których otaczała opieką, zrozumieniem i miłością.

Można by powiedzieć, że jest ich cichą bohaterką - Dzień Matki za kilka dni, ale jak co roku, zaczynam go świętować nieco wcześniej, bo moja Mama, Jadwiga, obchodzi dzisiaj swoje 92. urodziny. Nie mogło mnie dzisiaj przy Niej zabraknąć. Trudno mi wyrazić w słowach jak wyjątkową jest osobą, ile ciepła, mądrości i dobra zawsze dawała i daje wielu ludziom wokół siebie. Każdego dnia jestem jej wdzięczny za dar życia i wszystko co dla mnie zrobiła.

Premier dodał, że na całe życie został obdarowany matczyną miłością i ciepłem. Podsumował, twierdząc, że zawdzięcza mamie tak wiele, że nie potrafi wyobrazić sobie dla siebie lepszej mamy.

O tym się mówi: Córka Zbigniewa Wodeckiego szczerze o relacji z ojcem. “Ja z nim pracuję”

Zerknij: Jarosław Bieniuk postanowił oddać "szczególną i ważną" rzecz związaną z Anną Przybylską. Co skłoniło go do tej decyzji