Jak podaje portal "O2", Krzysztof Jackowski w trakcie jednej ze swoich audycji na żywo został zapytany o wykrywane coraz częściej przypadki małpiej ospy. Jasnowidz z Człuchowa w odpowiedzi stwierdził, że o dawna wiedzia, że czeka nas kolejna epidemia. Miał na to dowód?

Krzysztof Jackowski o epidemii koronawirusa

W 2020 roku całemu światu przyszło się mierzyć z epidemią koronawirusa, która pochłonęła wiele ofiar. Choć wiele osób liczyło, że szybko uda się opanować zagrożenie, dopiero w tym roku wiele krajów zdecydowało się znieść pandemiczne obostrzenia. Coraz większy niepokój wielu osób budzi małpia ospa, której kolejne przypadki potwierdzane są także w Europie.

Pytanie o małpią ospę padło także w trakcie ostatniego wejścia na żywo Krzysztofa Jackowskiego. Jeden ze zwolenników profety zapytał, czy ten wirus powinien wywoływać nasze obawy. W odpowiedzi Jackowski przypomniał jedną ze swoich wcześniejszych wizji, zaprezentowanych w 2021 roku.

Mówił w niej o tym, że lekarze będą wyjątkowo uważnie patrzeć "na skórę", bo pojawi się "plaga na skórze". "To wygląda tak jakby się coś kończyło, ale to jest tylko etap. A zacznie się coś innego. Dziwne z tą skórą" - mówił wówczas Jackowski.

Małpia ospa okiem eksperta

W rozmowie z "Rmf 24" wirusolog wskazuje, że na zakażenie wirusem małpiej osopy narażone były osoby, które w ostatnim czasie przebywały w Afryce. Dodał, że do zakażenia dochodzi przede wszystkim na skutek kontaktu z zakażonym pacjentem, który ma objawy choroby.

Wirusolodzy dodają, że soba zakażona zarazi znacznie mniej osób niż ma to miejsce choćby w przypadku wirusa SARS-CoV-2 odpowiedzialnego za Covid-19. Zdecydowana większość pacjentów dochodzi do pełni zdrwia zaledwie po kilku tygodniach, nie wymagając specjalistycznego leczenia.

Małpia ospa/YouTube @Czasy ostateczne
Małpia ospa/YouTube @Czasy ostateczne
Małpia ospa/YouTube @Czasy ostateczne

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Rozprzestrzenianie się małpiej ospy niepokoi naukowców. Wirusolog tłumaczy jak dochodzi do zakażenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pracownicy resortu finansów z nagrodami za przygotowanie Polskiego Ładu. Powody decyzji wyjaśnia ministerstwo

O tym się mówi: Donald Tusk zdradził, jak żona zareagowała na jego decyzję o powrocie do polityki. Postawiła mu jeden ważny warunek