Rośliny ogórka wschodzą w dwóch formach: pnącza i krzewu. Pnącza wspinają się po ziemi bądź pną się po kratach, podczas gdy inne odmiany krzewów, tworzą bardziej zwartą roślinę.

Co lubią ogórki, a czego lepiej unikać podczas uprawiania

Ogólnie ogórki pnące dostarczają więcej owoców przez cały sezon wegetacyjny. Możesz zintensyfikować plony sezonowe odmian krzewów, sadząc kilka roślin z rzędu w odstępie 2 tygodni.

Ogórki wymagają ciepłej, pożywnej gleby o pH od 6,0 ​​do 6,8, chociaż przetrwają w nieco bardziej zasadowej glebie do 7,6. Aby polepszyć glebę i pomóc w sporządzeniu środowiska korzeniowego koniecznego do obfitych zbiorów, na kilka centymetrów na wierzch istniejącej gleby ogrodowej ułóż kilka centymetrów dojrzałego, urozmaiconej kompostem ziemi. Można także rozważyć ściółkowanie, które zatrzymuje rozrost chwastów, a także pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury i wilgotności gleby.

Ogórki rosną prędko i nie potrzebują znacznej pielęgnacji. Po prostu podtrzymuj stale wilgotną glebę, nawadniając ją centymetrem wody tygodniowo. Pamiętaj też o tym, że niektóre sąsiedztwo roślinne może im posłużyć, a pewne z nich mogą zaburzyć ich wzrost.

Posadź nagietki i nasturcje wśród swoich ogórków, aby odstraszyć mszyce i chrząszcze. Fasola, seler, kukurydza, sałata, koperek, groch i rzodkiewka są także dobrymi roślinami towarzyszącymi.

Wrogowie ogórków aromatyczne zioła, takie jak szałwia, które hamują wzrost tych zielonych warzyw, a także lepiej unikać ziemniaków, cukinii, pietruszki, czy czosnku.

O tym się mówi: Wołodymyr Zełenski podsumowuje rosyjskie praktyki wojenne. "Maruderzy, którzy po raz pierwszy widzą normalne urządzenia"

Zerknij: Iga Świątek ma nie tylko wielki talent, ale i wielkie serce. Nasza tenisistka zdecydowała o przekazaniu jednej ze swoich nagród dla potrzebujących