Rybiki w łazience to koszmar. Każdy, ktos sie z tym spotkał wie, że te z pozoru zwykłe i mało niebezpieczne robaczki to prawdziwe utrapienie.

Z problemem rybików zmaga się wielu. Na szczęście są na to skuteczne sposoby.

Rybiki to owady, które są niegroźne dla ludzi. Niestety ich pojawienie się w naszym domu może skutkować innymi poważnymi szkodami. Na szczęście rybiki są o tyle popularnym insektem, że istnieje wiele sposób na poradzenie sobie z nimi szybko i skutecznie. Można do tego użyć zarówno sklepowe sposoby i pułapki ale także domowe sposoby.

Rybiki to małe owady, które osiągają do 25 mm długości. Ich srebrzysty kolor sprawia, że wyglądają przerażająco poruszając się po kafelkach w łazience. Rybiki lubią wilgotne środowisko, dlatego też łazienka jest ich ulubionym miejscem do życia.

Rybików mozna pozbyc sie na kilka sposobów. Można w tym celu użyć np zrolowanej gazety. Na koncie gazety należy założyć zaciski, ktore mozna zrobic np używając gumek recepturek, chodzi o to, by rulon się nie rozwinął. Tak przygotowana gazetę należy zwilżyć i położyć w łazience. Po 24 godzinach należy wyrzucić gazetę i w żadnym wypadku jej nie rozwijać. Uwięzione w niej robaki mogą w ten sposób się wydostać.

Do walki ze srebrzykami moze przydac sie takze słoik, do którego włożymy kawałki chleba (rybiki lubią węglowodany). Słoik należy okleić z wierzchu taśma papierowa, po której rybiki będą się wspinały by dostac sie do pieczywa. Kiedy wpadną do słoika - juz sie z niego nie wydostanie.

Rybik cukrowy / YouTube:  Ento Molo
Rybik cukrowy / YouTube: Ento Molo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Zatrzymano dwóch nastolatków, którzy zastraszali swojego rówieśnika. Ich czyny są poniżej wszelkiej krytyki. Sprawą zajęła się policja i sąd rodzinny

Jak informował portal „życie.news”: Proces Johny'ego Deepa i Amber Heard nadal trwa. Znajoma Deepa nie ukrywa, co sądzi o jego byłej żonie. To "socjopatyczny kucyk pokazowy"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan nic sobie nie robi z problemów z prawem i łamie kolejne przepisy. Aktorka jechała jak pirat drogowy. Przyłapali ją paparazzi

Sprawdź również ten artykuł: Marcin Prokop kontra internauci. Nieprzyjemna sytuacja pod wpisem gwiazdora TVN. Prezenter odpowiedział na sugestię w nieprzyjemny sposób. O co poszło