Sezon na truskawki zaczyna się powoli rozkręcać. Ulubione owoce Polaków ciesza sie ogromna popularnoscia. Niestety może odstraszać ich cena. Czy w tym roku takze mozemy spodziewac sie gigantycznych kwot za koszyczek?

Truskawki są jednym z ulubionych owoców Polaków. Są na tyle popularne, że wielu decyduje się na samodzielne sadzenie krzaczków z truskawkami, Ci, ktorzy nie moga sobie pozwolic na owoce z własnego ogródka, zmuszeni są kupować je w sklepach lub na bazarach. Niestety nie zawsze mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych. Kilogram truskawek może kosztować prawdziwa fortune. Jak będzie się to rysowało w tym sezonie? Specjaliści mają odpowiedź.

Okazuje się, że w tym roku być może wcale nie bedzie tak zle. Jak pokazują statystyki cena za kilogram truskawek jest w tym sezonie niższa niż rok czy dwa lata temu, o tej samej porze.

Sezon truskawkowy ma swój początek w czerwcu i kończy się w lipcu. To właśnie wtedy mamy okazję zakupić najpyszniejsze polskie truskawki. W tym sezonie, na dzień dzisiejszy, polskie truskawki kosztują ok. 30 zł za kilogram.

Truskawki źródło Fakt
Truskawki źródło Fakt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Zatrzymano dwóch nastolatków, którzy zastraszali swojego rówieśnika. Ich czyny są poniżej wszelkiej krytyki. Sprawą zajęła się policja i sąd rodzinny

Jak informował portal „życie.news”: Proces Johny'ego Deepa i Amber Heard nadal trwa. Znajoma Deepa nie ukrywa, co sądzi o jego byłej żonie. To "socjopatyczny kucyk pokazowy"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan nic sobie nie robi z problemów z prawem i łamie kolejne przepisy. Aktorka jechała jak pirat drogowy. Przyłapali ją paparazzi

Sprawdź również ten artykuł: Marcin Prokop kontra internauci. Nieprzyjemna sytuacja pod wpisem gwiazdora TVN. Prezenter odpowiedział na sugestię w nieprzyjemny sposób. O co poszło