Nie jest tajemnicą, że Andrzej Duda wielu Polakom przypadł do gustu i jako prezydent Polski. Dzisiaj głowa naszego państwa obchodzi 50 urodziny, co wiele tabloidów skłoniło do przeanalizowania jego drogi do reelekcji, jaką przeszedł Andrzej Duda na przestrzeni lat.

Co łączy Andrzeja Dudę z Aleksandrem Kwaśniewskim?

Polityk przyszedł na świat 16 maja 1972 roku w Krakowie. Jak donosi Super Express, data ta jest również datą dla Andrzeja Dudy, w której świętować może także swoje imieniny.

Według medialnych doniesień, Andrzej Duda ze swoją okrągłą rocznicę urodzin dorównał swojej żonie Agacie Kornhauser Dudzie, która swoje 50 urodziny skończyła 2 kwietnia bieżącego roku.

Jak pamiętamy, Andrzej Duda rozpoczął swoją drogę prezydentury w 2015 roku. Druga tura wyborów wówczas przyniosła mu zwycięstwo nad Bronisławem Komorowskim, niedoszłym reelektem.

Kolejną batalię o fotel prezydenta Polski Andrzej Duda stoczył w 2020 roku, otrzymując nieco powyżej 50% ważnych głosów i tym samym pokonując Rafała Trzaskowskiego, który później usiłował rozkręcić się w roli prezydenta Warszawy.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Błażej Poboży (@pobozy)

Można by zadać pytanie, co łączy Andrzeja Dudę z Aleksandrem Kwaśniewskim i każdy, kto interesuje się historią prezydentów Polski wie, że Andrzej Duda podobnie jak Aleksander Kwaśniewski w pełni już drugą kadencję urząd prezydenta III Rzeczypospolitej.

O tym się mówi: Smutne wiadomości płyną ze świata kultury. Odszedł wybitny aktor znany z występów w takich filmach, jak "Znachor" i "Quo Vadis"

Zerknij: Pesymistyczne scenariusze ekspertów na najbliższe lata. Czy przyjdzie nam się mierzyć z kryzysem żywnościowym