Jak podaje portal "Super Express", zmarł znakomity aktor, Jerzy Trela. Jego role w "Znachorze", czy w "Quo Vadis" na zawsze zapisały się w pamięci widzów. Aktor odszedł w wieku 80. lat.

Nie żyje Jerzy Trela

Jerzy Trela zapisał się w polskiej kulturze, jako uzdolniony aktor teatralny, filmowy oraz telewizyjny. Nie tylko sam wykonywał niełatwy zawód aktora, ale także uczył młodych adeptów sztuki, będąc wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Był także jednym ze współzałożycieli krakowskiego Kabaretu Stu. W swoim dorobku artystycznym, ma wiele niezapomnianych kreacji. Wystąpił między innymi w "Znachorze", "Autoportrecie kochanki", "Quo Vadis". W ostatnim czasie nie udzielał się artystycznie, co miało związek z jego stanem zdrowia.

Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker
Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker
Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker

Na co chorował Jerzy Trela?

Jerzy Trela prze dwudziestoma laty zmagał się z chorobą nowotworową. Choć aktorowi udało się wygrać walkę o życie, spokój nie trwał długo. W 2017 roku Jerzy Trela po raz kolejny usłyszał przerażającą diagnozę.

Zdecydowano o przeprowadzeniu zabiegu, który jednak nie przyniósł zamierzonego efektu.Tuż przed minionymi świętami Bożego Narodzenia stan Jerzego Treli mocno się pogorszył. W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" Anna Dymna wyznała, że aktor - a prywatnie również jej przyjaciel, potrzebuje teraz dużo spokoju, żeby jego organizm miał większe szanse na wygraną walkę.

Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker
Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker
Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker

Kim był Jerzy Trela?

Jerzy Trela przyszedł na świat w 14 marca 1942 roku w miejscowości Leńcze w powiecie wadowickim. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął jeszcze w trakcie studiów na krakowskiej PWST, wystąpując w serialu "Stawka większa niż życie". Dyplom uzykał w 1969 roku. Był to również rok jego teatralnego debiutu.

Przez jakiś czas związany był z polityką. W latach 1985-89 był posłem na Sejm IX kadencji.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Jerzego Treli składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Gwiazdor TVN poinformował o swojej niezwykle trudnej sytuacji. Piotr Balicki w poruszających słowach opowiedział o swoim zdrowiu. Ma wielkie obawy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowszy sondaż wyborczy jest bardzo pocieszający dla PiS. Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia. Konfederacja może się obawiać o przyszłość

O tym się mówi: Zatrzymano dwóch nastolatków, którzy zastraszali swojego rówieśnika. Ich czyny są poniżej wszelkiej krytyki. Sprawą zajęła się policja i sąd rodzinny