Szef rządu polskiego Mateusz Morawiecki tradycyjnie jak co roku złożył życzenia Polakom z okazji Świąt Wielkanocnych.

To krótkie nagranie w postaci rządowego z potu wyemitowane zostało w Telewizji Polskiej i w Polsacie, lecz telewizja TVN została w tej kwestii pominięta. Powstało pytanie, ile polscy podatnicy zapłacili za ten kilkuminutowy filmik.

Koszty złożonych nam życzeń przez premiera Mateusza Morawieckiego ponieśliśmy sami?

Dziennikarze jednego z tabloidów postanowili zdobyć te informacje za pośrednictwem Centrum Informacyjnego Rządu. Ustalenia te wielu Polaków mogą zirytować, jednak można się również domyślać, że żadnemu z obywateli ta niebotyczna kwota nie zmieści się w głowie.

Centrum poinformowało, że poza Telewizją Polską i Polsatem, nagrany materiał wyemitowano także w Telewizji Republika i Telewizji Trwam, a także na antenie radia RMF oraz Polskiego Radia.

Według medialnych doniesień, koszty poniesione przez Kancelarię Premiera wyniosły 65 tysięcy złotych. W bardziej szczegółowych rachunkach ustalono, iż 150 tysięcy złotych brutto znalazło się na umowach podpisanych z Telewizją Polską oraz Polsatem, natomiast w przypadku Grupy RMF oraz Polskiego Radia emisja rządowego spotu z życzeniami premiera kosztowała kancelarię 100 tysięcy złotych. Telewizja Trwam i Telewizja Republika natomiast dokonały emisji nagrania za 75 tysięcy złotych każda.

Czy w przyszłym roku premier Polski także złoży Polakom życzenia wielkanocne za podobną kwotę? Pamiętajmy, że przed nami Boże Narodzenie!

O tym się mówi: Media obiegła zaskakująca informacja na temat czereśni kosztujących krocie. Czy zapłacimy 260 zł za kilogram

Zerknij: Z życia wzięte. Wszystkie poranki są dla niej takie same. Zamiast cieszyć się pobudzającą kawą, zmaga się z teściową