Jak podaje portal "Interia", we wtorek rozpocznie się nowa sesja brytyjskiego parlamentu. Nie otworzy jej jednak królowa Elżbieta II, o czym w specjalnym komunikacie poinformował Pałac Buckingham. Mowę tronową odczyta następca tronu, książę Karol.

To dopiero trzeci raz

W ciągu 70-letniego panowania królowej Elżbiety II, będzie to zaledwie trzeci raz, kiedy królowa nie otworzy nowej sesji brytyjskiego parlamentu. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1959 roku, a później w 1963 roku. W obu przypadkach powodem nieobecności królowej, był jej stan błogosławiony.

W komunikacie wydanym przez Pałac Buckingham wskazano, że królowa doświadcza okresowym trudności w przemieszczaniu się. Po konsultacjach z lekarzami, królowa Elżbieta II zdecydowała, że zrezygnuje z udziału w otwarciu parlamentu.

Królową Elżbietę zastąpić ma pierwszy w kolejce do tronu książę Karol, najstarszy syn monarchinii.

Królowa Elżbieta II mierzy się z problemami zdrowotnymi

To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, kiedy stan zdrowia królowej uniemożliwia jej wzięcie udziału w ważnych wydarzeniach. W ostatnich miesiącach mogliśmy ją zobaczyć w trakcie nabożeństwa odbywającego się w intencji zmarłego przed rokie męża Elżbiety II - księcia Filipa.

Wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej, drżą o stan zdrowia królowej i zastanawiają się, czy pozwoli jej ono wziąć udział w 70-leciu jej panowania. Obchody jubileuszu zaplanowano od 2 do 5 czerwca bieżącego roku.

Myślicie, że królowa pojawi się na obchodach z okazji 70-lecia swojego panowania?

To też może cię zainteresować: Księżna Kate wystosowała ofertę pracy. Żona księcia Williama poszukuje nowej asystentki. Kandydatka musi spełniać zaskakujący warunek. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska zdecydowała się opublikować wyjątkowe zdjęcie. Fani nie kryją zachwytu i zaskoczenia

O tym się mówi: Rosyjskiego ambasadora w Polsce spotkała nieprzyjemna niespodzianka. Wszystko w czasie jego wizyty na Cmentarzu żołnierzy radzieckich