Jak podaje portal "Pomponik", Ida Nowakowska zamieściła w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym odniosła się do zarzutów o "patriotyczną ustawkę". Tancerka i prowadząca "Pytanie na śniadanie" nie ukrywa, że tego rodzaju oskarżenia bardzo mocno ją dotykają i poruszają. Poznajcie szczegóły!

Ida Nowakowska nie ukrywa, co jest dla niej ważne

Ida Nowakowska jest jedną z niekwestionowanych gwiazd TVP. Wiele mówi się o jej zażyłych stosunkach z Jackiem Kurskim, prezesem publicznego nadawcy. Doniesienia te, zdawały się potwierdzać kolejne zawodowe wyzwania, jakie stawiały przed Nowakowską władze TVP.

Ida Nowakowska nie kryje swojego przywiązania do wiary. Swojemu synowi nadała imię, które upamiętnia św. Maksymiliana Kolbe, a na jego rodziców chrzestnych wybrała bliskie osoby, które zobowiązały się do wychowywania chłopca zgodnie z wiarą katolicką.

" Chrześcijaństwo jest podstawą naszej europejskiej cywilizacji, a religia katolicka polskości" - stwierdziła Nowakowska.

"Patriotyczna ustawka" Idy Nowakowskiej

Ida Nowakowska stara się nie tylko przekazać synkowi wiarę, ale także wartości patriotyczne. 2 maja, w dniu Flagi Narodowej, tancerka wspólnie z synkiem wybrała się na spacer po Warszawie. Pojawiła się między innymi na Plac Piłsudskiego, gdzie akurat miały miejsce uroczystości święta.

Obecny na miejscu fotograf zrobił Idzie Nowakowskiej i jej synkowi kilka zdjęć, które jeden z portali określił jako "patriotyczną ustawkę". Zarzucono też Idzie Nowakowskiej, że sama zadbała o obecność fotoreporterów.

Oświadczenie Idy Nowakowskiej/Instagram @Ida Nowakowska
Oświadczenie Idy Nowakowskiej/Instagram @Ida Nowakowska
Oświadczenie Idy Nowakowskiej/Instagram @Ida Nowakowska

Gwiazda TVP zdecydowała się odnieść do doniesień medialnych i stanowczo zaprzeczyła, że była to ustawka. Dodała, że jest jej ogromnie przykro z powodu pojawiających się w przestrzeni publicznej oskarżeń, tym bardziej, że celem święta jest propagowanie patriotyzmu.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Beata Szydło nie kryje oburzenia. "Kłamliwa gadanina grupki radykałów". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Podano kolejną datę ukończenia militarnych działań na Ukrainie. Czy jest realna

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Artystka musiała odwołać koncert