To tak, jakby wokół było coś starego. Wiesz, taki nieprzyjemny zapach (aromat) starości.

Moja przyjaciółka sama wie, że niezbyt ładnie pachnie. Dlatego obfite aplikacje perfum stało się już jej nawykiem. Dobrze, że zapach perfum jest świeży, przyjemny.

Przyjaciółkę dopadł prawdziwy kompleks. Ona czuje to na sobie. Niedawno przeczytałam ciekawy artykuł o tym, dlaczego pojawia się ten starczy zapach i podzieliłam się nim z przyjaciółką. Okazuje się, że na skutek zmian hormonalnych w organizmie niektórych, gruczoły potowe zaczynają działać inaczej.

Ale są ludzie, których pot nie pachnie. Tak, mam ja.

Aby pot nie pachniał, musisz nieco zmienić styl życia i dietę:

Pamiętaj, aby dodać do diety jak najwięcej warzyw i owoców (szczególnie latem). Robić sałatki, kroić jabłka, marchewki. Sałatka z kapusty, cukinii, ogórków, pomidorów. Wszystko to jest bardzo smaczne. Jedz jak najwięcej zieleniny i błonnika. Jeśli zjesz dużo zieleniny, pot nie będzie pachniał.

Obserwuj reżim picia. Musisz pić co najmniej 1 - 1,5 litra wody dziennie. Nie pij wody - zastąp ją wywarami ziołowymi (rumianek, dzika róża). Ale im więcej płynów pijemy, tym więcej wszelkiego rodzaju wewnętrznego brudu wychodzi z nas.

Spróbuj więcej chodzić. Chodzenie poprawia krążenie krwi w całym ciele. Z tego wynika mniej procesów stagnacji. Proces ten można porównać do rur w naszym domu. Jeśli w rurach nie ma zatorów, woda dobrze przez nie przepływa i nie ma zapachu kanalizacji.
Oczywiście w każdym artykule znajdziesz porady dotyczące higieny. Jak bez niej funkcjonować? Nie ma nic lepszego niż ciepła woda, myjka i mydło. To jest standardowy zestaw. Przyjemniej jest poczuć zapach czystego ciała niż wylane na siebie perfumy.

A wiesz, minął tydzień, jak koleżanka trochę zmieniła dietę, zaczęła więcej chodzić wieczorami, dodała do diety herbatę rumiankową i zapach zaczął być mniej odczuwalny. Wczoraj „powąchałam” - nie wyczułam nieprzyjemnego zapachu.

Napisz w komentarzach, czy udało Ci się pozbyć nieprzyjemnego zapachu ciała?

O tym się mówi: Wierni niepokoją się o papieża Franciszka. Odwołał wiele spotkań i wizyt. Co się stało

Zerknij też tutaj: Władimir Putin ukrył tajną rodzinę. „Alina nie miała innego związku. To byłoby dla niej zbyt niebezpieczne”