Te kwiaty są popularne wśród letnich mieszkańców naszych ogrodów głównie ze względu na piękny, kwitnący wygląd.

Ważne jest tylko prawidłowe i kompetentne karmienie piwonii, aby kwiaty nie kurczyły się i nie przestawały kwitnąć przez całe lato.

Piwonie powinny rosnąć w miejscu nasłonecznionym, na luźnej glebie. Podlewanie piwonii jak rzadkie, ale obfite podlewanie, a jeśli chodzi o górny opatrunek, powinno być ich dużo w sezonie.

Jak „nakarmić” piwonie, aby kwitły wspaniale: ogrodnicy powinni wiedzieć

Wiosną i w pierwszej połowie lata roślina potrzebuje nawozów azotowych.

Pod każdy krzak można dać 1-2 łyżki saletry amonowej lub mocznika.

Również wiosną trzeba karmić piwonie drożdżami: pół szklanki cukru miesza się w 1 litrze ciepłej wody i rozpuszcza się 100 gramów sprasowanych drożdży, pozostawia na noc, a następnie filtruje, rozcieńcza 10 litrami wody i pół litra roztworu wlewa się pod każdy krzak.

2-3 razy w sezonie krzewy można podlewać roztworem popiołu (1 szklanka popiołu na 10 litrów wody).

Podczas kwitnienia piwonie można karmić superfosfatem i dziewanną. Dziewanna (1:10) i 500 gramów superfosfatu miesza się w beczce z wodą, zostawiamy na 2 tygodnie, rozcieńczamy wodą (1:2) i wlewamy pół litra takiego roztworu pod każdy krzak.

Napar z czarnego chleba nadaje się również do karmienia piwonii. Bochenek chleba moczy się w wiadrze z wodą, pozostawia na 12 godzin, a następnie rozcieńcza wodą w stosunku 1: 2 i podlewa piwonie.

Jeśli zwrócisz należytą uwagę na piwonie i nie zapomnisz ich nakarmić, kwitnienie będzie długie i bujne.

To też może cię zainteresować: Najnowsze nagranie Władimira Putina wywołało wiele emocji. Wiele osób nie ma wątpliwości. Wszystko widać jak na dłoni. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski w romantycznym pocałunku. Tego właśnie brakowało fanom

O tym się mówi: Strona Ukraińska zebrała dowody. Pokazano zdjęcia rosyjskich żołnierzy podejrzanych o przestępstwa w Buczy