Aby uzyskać dobre zbiory konieczne jest zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji rośliny, w tym okresowe nawożenie jej składnikami odżywczymi.

Szczególnie ważne jest nawożenie truskawek w okresie kwitnienia, ponieważ w tym okresie zużywa dużo energii.

Nawozy mineralne

Obecnie popularne są nawozy mineralne: Agros, Hera, Kemira Lux i Rubin. Korzystając z nich, należy ściśle przestrzegać załączonych instrukcji.

W niesprzyjających warunkach pogodowych zaleca się leczenie kwitnących krzewów lekiem „Jajnik”.

Niektórzy wolą używać pojedynczych elementów.

Tak więc truskawki podczas kwitnienia szczególnie potrzebują fosforu i potasu, najlepiej jest zastosować azotan potasu 1 łyżeczka przy 5 litrach. woda lub monofosforan potasu 1 łyżka. l. na 10 litrów woda i superfosfat 30 gr za 1 mkw m powierzchnia.

Popiół drzewny

Nawóz naturalny, który jest bogaty w potas, fosfor, wapń i szereg innych przydatnych pierwiastków.

Aby przygotować roztwór 10 litrów. Na wiadro wody weź 1 szklankę popiołu, dobrze wymieszaj i pozostaw do zaparzenia na 12 godzin. Zużycie na krzak wynosi 0,7 litra.

Drożdże

Nawożenie drożdżami poprawia wzrost truskawek i dobrze wpływa na proces kwitnienia. Drożdże zawierają wiele przydatnych witamin, pierwiastków śladowych i aminokwasów.

Do przygotowania nawozu 3 litry. Napełnij słoik do 3/4 ciepłą wodą, dodaj 5 łyżek. l. cukier i suche drożdże 12 gram. Wszystko wymieszaj, umieść w ciepłym miejscu i poczekaj, aż pojawi się piana. Gotowy koncentrat wlać do 10 litrów. Pojemnik jest następnie maksymalnie napełniany wodą. Zużycie na dom 0,5 litra.

Kwas borowy

To wyjątkowe narzędzie, które jest zarówno nawozem, jak i środkiem grzybobójczym. Poprawia plony i chroni roślinę przed szkodnikami. Niedobór boru objawia się deformacją blaszek liściowych, ich późniejszą śmiercią i słabym przywiązaniem. Wykonywany jest pod korzeń rośliny.

Aby przygotować roztwór 10 litrów, potrzebna jest woda i 4 gramy kwasu borowego.

Niektórzy jednocześnie nawożą borem i potasem. Aby to zrobić, weź 2 gr. sól potasowa lub 20 gr. superfosfat, połącz z 2 gr. kwas borowy i włóż wszystko do 10 litrowego zbiornika wodnego.

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zerknij tutaj: Donald Tusk zwrócił się z ważnym apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Czy lider Prawa i Sprawiedliwości zareaguje na słowa oponenta