Czy istnieje etykieta prezentu na pierwszą komunię? Podobnie jak w wielu tradycjach, wręczanie prezentów jest jednym z elementów zakończenia tej uroczystości. Etykieta prezentu komunijnego podpowiada, co podarować, a czego nie, ile pieniędzy dać lub ile przeznaczyć na prezent na komunię.

Materialna strona Pierwszej Komunii Świętej

Nie wszyscy członkowie Kościoła katolickiego obchodzą tę uroczystość. Ale ci, którzy to celebrują, uważają to za „rytuał przejścia”.

Niestety od wielu lat uroczystość przyjęcia pierwszej komunii świętej oparta jest w wielu domach i w wielu rodzinach głównie na sferze materialnej, co z jednej strony jest zrozumiałe po podliczeniu wszystkich wydatków związanych przyjęciem pierwszokomunijnym, czy strojem potrzebnym dziecku podczas uczestnictwa w tej ceremonii, oraz w ciągu uroczystego Białego Tygodnia następującego po przyjęciu pierwszej komunii świętej.

Jednak przeszukując czeluści internetu w poszukiwaniu inspiracji na prezent dla dziecka przystępującego do pierwszej komunii świętej, napotykamy na wiele artykułów odnoszących się do obowiązującej w danym sezonie etykiety regulującej ilość pieniędzy, jaką należy wydać na prezent w zależności od swojego statusu jako gościa na przyjęciu.

Uaktualniana jest również ściśle określana kwota pieniędzy, jaką wypada włożyć dziecku do koperty, której zawartości wielu z nas nigdy w życiu nie zobaczyła. Powstała nawet lista najgorszych prezentów komunijnych, o jakich wspomnieli internauci na mediach społecznościowych.

Jak donosi Interia, maj jako miesiąc związany z sezonem pierwszokomunijnym obfituje wśród dzieci w bardzo popularne pytanie – Co dostałeś na komunię? Internauci w swoich wspomnieniach najgorszego prezentu z okazji przyjęcia pierwszej komunii świętej wymienili zegarek na rękę, kalkulator, do którego dołączony był długopis i zegarek, zabawkę niedostosowaną do zainteresowań dziecka, pieniążki, które skonfiskowali rodzice, przyjęcie komunijne w ramach prezentu, bombonierkę z alkoholem, książkę o tematyce nie dostosowanej do wieku dziecka, Biblię oraz świnię na obiad dla gości.

Należy podkreślić, że gdyby nie przywiązywano do kosztownych prezentów tak ogromnej uwagi, dzieci skupione na duchowym aspekcie tego sakramentu ratowałyby się z najmniejszej drobnostki.

O tym się mówi: Gruzińska jasnowidz przewidziała losy Ukrainy, Rosji i Putina. Wiele powiedziała już przed laty

Zerknij: Obrońcom Ukrainy brakuje podstawowych produktów. Jedyny ratunek w Darczyńcach i Wolontariuszach