Elżbieta II przyszła na świat 21 kwietnia 1926 roku. Jest najdłużej panującą żyjącą władczynią na świecie. Jak brytyjska królowa uczciła swoje święto?

Królowa Elżbieta II świętuje swoje 96. urodziny

21 kwietnia królowa Elżbieta obchodzi swoje urodziny, z okazji których w mediach społecznościowych pojawiło się nowe zdjęcie monarchinii. Na fotografii widzimy królową Elżbietę z dwoma kucykami, stojącą na tle przepięknej magnolii. Każdy, kto interesuje się brytyjską rodziną królewską wie, że Elżbieta II jest wielką pasjonatką koni.

Mówi się, że tylko opiekun należącej do niej stajni, ma możliwość dzwonienia do niej bez konieczności stosowania się do protokołu. Na zdjęciu zrobionym z okazji 96. uordzin królowej Elżbiety II widać uluieńców monarchinii: Bybeck Nightingale i Bybeck Katie.

Królowa Elżbieta II wydaje się być w dobrej formie, choć w ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że monarchinii mocno podupadła na zdrowiu. W ostatnim czasie władczyni zdecydowała się ograniczyć zdecydowanie ilość obowiązków, co miało być dowodem na jej pogarszający się stan, który miał zacząć się pogarszać po śmierci księcia Filipa.

Dwa razy do roku

Co ciekawe, królowa Elżbieta II obchodzi swoje urodziny nie raz, ale dwa razy do roku. 21 kwietnia, w faktyczną rocznicę urodzin, świętuje w gronie najbliższych. W czerwcu organizowane są uroczystości oficjalne, obchodzone w ramach narodowego święta Trooping The Colour.

W bieżącym roku obchody urodzin królowej Elżbiety II zostaną połączone z obchodami platynowego jubileuszu panowania. Elżbieta wstąpiła na tron 2 czerwca 1953 roku. Królowa Elżbieta II w 2015 roku pobiła rekord w długości panowania, który należał do jej prababki, królowej Wiktorii, która zasiadała na tronie przez 63. lata.

Kólowej Elżbiecie życzymy wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

To też może cię zainteresować: Rosja przeprowadziła test rakiety nazywanej "Szatanem II". Informacje potwierdził Pentagon

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Opozda zdradziła, jak się czuje Vincent. Co czeka syna Joanny i Antoniego Królikowskiego

O tym się mówi: Szykuje się zmiana w emeryturach. Część seniorów otrzymywałaby świadczenie raz w roku. Z jakiego powodu