Późne macierzyństwo wynika obecnie z wielu czynników, na które nie mamy wpływu. Czasem to nasz wybór, gdy priorytetem jest kariera i dorobek, a potem powiększanie rodziny, jednak bywa tak, że późne ciąże są owocem wieloletnich i kosztownych prób okraszonych mnóstwem niepowodzeń, łez i chwil zwątpienia...

Mangayamma Yaramati

Mangayamma Yaramati z Indii, w wieku 74 lat, została najstarszą kobietą na świecie, która urodziła. Yaramati, podobnie jak wiele innych starszych kobiet z tej listy, mogła począć dzieci (bliźniaki) dopiero po przejściu intensywnych zabiegów in vitro.

Daljinder Kaur

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Joe Hood (@johoscorp)

Na początku 2016 roku Daljinder Kaur z Indii trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie, kiedy urodziła synka w wieku72 lat.

Rajo Devi Lohan

Rajo Devi Lohan urodziła córkę w Indiach w 2008 roku w wieku 70 lat. Lohan była wówczas najstarszą na świecie znaną matką, która urodziła swoje pierwsze dziecko i przyciągnęła międzynarodową uwagę. Mogła urodzić dziecko w wieku 69 lat po przejściu terapii in vitro, ale prawie straciła życie.

Omkari Panwar

Omkari Panwar, starsza kobieta z Indii, urodziła bliźniaki w 2008 roku, kiedy miała 70 lat. Panwar stwierdziła, że ​​ona i jej mąż, Charan Singh Panwar, mają już dwie dorosłe dziewczynki i są zdeterminowani, by mieć syna. Po wielu trudach marzenie o dziedzicu się spełniło.

Adriana Iliescu

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez CANCAN.ro (@cancan.ro)

Adriana z Rumunii córeczkę urodziła w wieku 66 lat. Stało się to 16 stycznia 2005 roku po wielu bolesnych próbach in vitro. Nie urodziła wcześniej dzieci, gdyż za młodu dokonała szeregu przerwań ciąż, które w jej kraju stosowane są jako jedna z metod antykoncepcji.

O tym się mówi: Leszek Miller zdradził, jak przebiegło pierwsze spotkanie i rozmowa z Putinem. Jego słowa niepokoją

Zerknij: Ciekawe informacje na temat Beaty Tyszkiewicz. Ze względu na córkę porzuciła rodzinną tradycją. O co chodzi