Dwa wideoklipy z wydarzenia, które miało miejsce w Leigh w Greater Manchester, zostały szeroko rozpowszechnione w mediach społecznościowych.

Obrzydliwa zabawa nastoletnich dziewczyn nie umknął uwadze mediów

Jeden prezentuje dziewczynę zdejmującą przedmioty z grobu małego dziecka w miejscu wiecznego spoczynku w Leigh i ciskającą obiektem w nagrobek ze śmiechem. Drugie nagranie relacjonuje, jak dziewczyna bierze kwiaty z innego grobu i wysypuje je z pojemnika na ścieżkę.

Rzecznik Rady Wigan stwierdził, że policjanci przybyli na cmentarz od czasu nagrania wideo. Poświadczyli, iż nagrobek nie uległ „fizycznym uszkodzeniom”. Zaszokowani widzowie rzucili się do komentowania w mediach społecznościowych, żeby wyrazić swój wstręt czynem, jaki został nazwany „obrzydliwym i nikczemnym”.

Jedna osoba napisała: „To absolutnie podłe! Każdy przyzwoity rodzic byłby zniesmaczony!” Inny napisał: „Obrzydliwe! Powinni się wstydzić! Dlaczego oni w ogóle kręcą się po cmentarzu!” Inny wezwał do interwencji rodziców sprawców, mówiąc: „Mam nadzieję, że rodzice rzeczywiście coś z tym zrobią, publiczne przeprosiny dla członków rodziny i posprzątanie wszystkich grobów na początek, okropne, głupie dziewczynki”.

Paul Barton, dyrektor ds. środowiska w Radzie Wigan, powiedział: „Zdajemy sobie sprawę z nagrania wideo z cmentarza Leigh, które krąży w mediach społecznościowych. „Po doniesieniach o tym filmie nasze zespoły odwiedziły cmentarz i możemy potwierdzić, że nie ma fizycznych uszkodzeń nagrobka.

„W żaden sposób nie tolerujemy takiego zachowania i chcielibyśmy zapewnić rodziny, że jesteśmy zaangażowani w zapewnienie, że wszystkie nasze cmentarze są bezpiecznymi miejscami do odwiedzenia i zapamiętania bliskich”.

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski ujrzał najbliższą przyszłość, a wieści te nie są tak mroczne jak zwykle. O czym mowa

Zerknij tutaj: Wołodymyr Zełenski nie pozostawia złudzeń. Rosja może skrzywdzić więcej krajów. Czy Putin "wciśnie guzik"