Każdy, komu marzy się obfity plon ogórków, stara się poświęcić cały swój wolny czas i energię na opiekę nad rośliną. Wielu ogrodników ma własne triki, które pozwalają im osiągnąć zamierzony efek w postaci bogatych zbiorów ogórków.

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych nawozów, które dedykowane są właśnie uprawie ogórków. Dla wielu odpowiedzią jest korzystanie ze schematów sadzenia ogórków. Wielu ogrodników na ostatnim miejscu myśli o ziemi, w jakiej są uprawiane ogórki.

Aby zwiększyć płodność zbiorów ogórków, użyj roztworu kwasu cytrynowego. Należy jednak najpierw określić poziom zakwaszenia gleby na danym terenie, aby nie zakwaszać jej dalej, tym bardziej, że ogórki najlepiej czują się w glebie o pH w przedziale 4-7,5.

Ogórki/YouTube @ogród na co dzień
Ogórki/YouTube @ogród na co dzień
Ogórki/YouTube @ogród na co dzień

Jak sprawdzić poziom kwasowości gleby?

Sprawdzenie, czy mamy do czynienia z kwaśną glebą jest proste i można to zrobić w domowyc warunkach. Wystarczy do słoiczka lub pojemnika pobrać próbkę ziemi i zalać ją wodą - zaleca się używanie wody destylowanej, która nie będzie zaburzała wyników testu.

Potem dodajemy do pojemnika sodę oczyszczoną lub odrobinę octu (najlepiej 9 procentowego). Jeśli na powierzchni zaobserwujemy pojawienie się piany, jest to znak, że mamy do czynienia z kwaśną ziemią i nie musimy przeprowadzać procesu zakwaszania gleby. Jeśli piana się nie pojawi, możemy użyć przygotowanej samodzielnie mikstury.

Ogórki/YouTube @ogród na co dzień
Ogórki/YouTube @ogród na co dzień
Ogórki/YouTube @ogród na co dzień

Aby zwiększyć kwasowość gleby, przygotuj następujący roztwór: 1-2 łyżeczki kwasu cytrynowego rozpuszczamy w 10 litrach wody. Mieszamy i podlewamy glebę, wylewając 1 wiadro płynu na 1 m2. m. powierzchnia działki.

A wy, jakie macie sposoby na obfite zbiory ogórków?

To też może cię zainteresować: Kim Kardashian pojawiła się na premierze "The Kardashians". Towarzyszył jej Pete Davidson. Wyglądała na naprawdę szczęśliwą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy zaczęliśmy mieszkać razem, miałam już mieszkanie i samochód. To, co zrobił mój narzeczony, nie mieści się głowe

O tym się mówi: IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Przyjdzie nam mierzyć nie tylko z wichurami. Gdzie będzie najgorzej