Istnieje kilka grup sałatek.

Pierwsza grupa to odmiany, które zaczynają szykować się podczas długiego dnia na świecie. Należą do nich wczesne dojrzewanie, które są uprawiane w szklarniach i wiatach filmowych.

Druga grupa to odmiany dojrzewające latem, które wysiewane są przez całe lato.

Trzecia grupa obejmuje odmiany zajmujące pozycję pośrednią. Są mało wymagające w warunkach wzrostu, dzięki czemu można je wysiewać przez cały rok. Zbiór trwa aż do kwitnienia.

Również odmiany sałat są rozprowadzane przez liście, które są: gładkie, tłuste, chrupiące.

Głównymi cechami sałaty są jej dojrzałość i odporność na zimno. Jedno łóżko może dać więcej niż 3 plony. Kolby sałaty są łatwe w transporcie i mogą być przechowywane przez długi czas. I dobrze znosi mróz. Wysiewa się zaraz po wspinaniu się w śnieżnym łóżku, a sadzonki tolerują mrozy do -8 ° C.

Sekrety dużych kolb sałaty.

Lądowanie

Sałaty głowiastej nie należy wysiewać gęsto, ponieważ nie zwiąże to kolb, a jedynie wyrosną liście.

Dlatego, aby uzyskać kolby, musisz przeznaczyć dużą powierzchnię i zasiać nasiona według schematu 20x20 cm, a późne odmiany według schematu 30x30 cm.

Wczesnowiosenne odmiany sałaty pogłębiają nasiona o 1-2 cm, późne o 3-4 cm, ponieważ sadzone w cieniu długo dojrzewają.

Gleba

Najlepsza gleba na sałatę jest piaszczysta. Gleby gliniaste i ciężkie, które tworzą gęstą skórkę, nie nadają się do sałatek. Sałata nie lubi też kwaśnej gleby. Lubi neutralne, więc ziemię pod sałatki czasem trzeba odtlenić wapnem.

Poprzednicy mogą być dowolne, z wyjątkiem kapusty.

Sałata kolbowa to roślina sprintera: w 5-7 tygodni od siewu można już zbierać plony. Z powodzeniem można ją sadzić między uprawami cebuli, ogórków, ziemniaków, marchwi, truskawek i innych warzyw.

To też może cię zainteresować: Kim Kardashian pojawiła się na premierze "The Kardashians". Towarzyszył jej Pete Davidson. Wyglądała na naprawdę szczęśliwą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy zaczęliśmy mieszkać razem, miałam już mieszkanie i samochód. To, co zrobił mój narzeczony, nie mieści się głowe

O tym się mówi: IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Przyjdzie nam mierzyć nie tylko z wichurami. Gdzie będzie najgorzej