Jak przypomina portal "Super Express", kwiecień jest miesiącem, w którym wypłacana jest trzynasta emerytra. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla seniorów. Już w listopadzie wypłacone zostanie im dodatkowe wsparcie w postaci trzynastej emerytury. Wiadomo na jaką kwotę mogą liczyć wówczas seniorzy.

Czternasta emerytura

Prace nad projektem ustawy dotyczącej wypłaty czternastej emerytury w bieżącym roku. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem" potwierdził, że czternastki będą wypłacane na bardzo podobnych zasadach, jak miało to miejsce w ubiegłym roku.

Z informacji przekazanych przez Stanisława Szweda wynika, że czternastka zostanie wypłacona w kwocie równej minimalnemu świadczeniu, a więc 1338,44 zł brutto. Dodatkowe świadczeni ma być zwolnione z podatku, co oznacza, że wyniesie ona 1217,98 zł na rękę.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Podobnie, jak w zeszłym roku w przypadku 14. emerytury obowiązywać będzie kryterium dochodowe, którego przekroczenie spowoduje zmniejszenie wysokości wypłacanego świadczenia. W 2021 roku czternastkę w pełnej kwocie otrzymywały osoby, które pobierały świadczenie do 2900 zł brutto.

Resort pracy, rodziny i polityki społecznej rozważa podniesienie progu dochodowego do 3000 zł, choć jak mówi Stanisław Szwed, "ostateczna decyzja jeszcze w tej sprawie nie zapadła". W przypadku osób, których dochody przekroczą przyjęte kryterium dochodowe, czternastaka zostanie wypłacona zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h
Pieniądze/Youtube @Najnowsze Wiadomości 24h

Czternasta emerytura ma trafić do emerytów i rencistów w listopadzie. Jak zapowiada Stanisław Szwed, najprawdopodobniej do końca maja, zostanie w Sejmie złożony odpowiedni projekt. Zapewnił również, że seniorzy nie muszą się obawiać, bo czternastki na pewno trafią na ich konta.

Co sądzicie o wysokości tegorocznej czternastki?

To też może cię zainteresować: Dmitrij Miedwiediew uderza w Polaków i premiera Mateusza Morawieckiego. Co dokładnie powiedział rosyjski polityk

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Ostrowska-Królikowska zareagowała na ostatni post Antka. Co się pojawiło w komentarzu

O tym się mówi: Władimir Putin ma niecny plan wobec trzech krajów należących do NATO. Były oligarcha ujawnił jakich