"Według otwartych źródeł, 2 F-15 lub 16 eskadr (12 samolotów z lepszą technologią niż rosyjskie MiG-y czy SU), które można szybko (w ciągu 3 tygodni) przeszkolić dla ukraińskich lotników, będą kosztować nabywców z sektora prywatnego około 300 milionów dolarów.

Dodaj kolejne 200 milionów dolarów do obrony przeciwrakietowej, co w sumie daje 500 milionów dolarów” - przyznał aktor.

Sean Penn wezwał miliarderów z całego świata do zakupu broni dla Ukrainy w celu zakończenia wojny

„Jeden miliarder mógłby zakończyć tę wojnę na Ukrainie. Oczywiście są dodatkowe koszty na uzbrojenie i wsparcie innowacyjnych pasów startowych i nie tylko, ale wydaje się, że warto się nad tym zastanowić – napisał aktor.

Jak podał Ukrinform, CORE pomaga osobom wewnętrznie przesiedlonym w obwodzie lwowskim, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów w wyniku ostrzału.

Wcześniej Sean Penn, dwukrotny zdobywca Oscara, wezwał uczestników do bojkotu nagród, jeśli prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie będzie miał możliwości zabrania głosu podczas ceremonii i obiecał stopić swoją nagrodę, jeśli tak się stanie.

Aktor powiedział, że spotkał się z prezydentem Zełenskim dzień przed inwazją i jeszcze raz po inwazji i w pełni popiera Ukrainę. Sean Penn mówił w CNN o zniszczeniu, kryzysie humanitarnym i migracyjnym spowodowanym przez rosyjską agresję zbrojną na Ukrainę i wyraził bezwarunkowe zaufanie w zwycięstwo Ukrainy.

O tym się mówi: Para prezydencka pojawiła się na audiencji u papieża Franciszka. Oczy wszystkich przykuł strój Agaty Kornhauser-Dudy

Zerknij: Czekają nas wyjątkowo droge Święta Wielkanocne. Świąteczne zakupy mocno nadszarpną nasz domowy budżet