Wizyta amerykańskiego prezydenta w Polsce była bardzo ważnym w naszym kraju wydarzeniem. Joe Biden przyjechał do Warszawy głównie ze względu napiętej sytuacji w Europie Środkowoschodniej spowodowanej wojną w Ukrainie. Prezydent USA chciał na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje Polska, która przyjęła ponad 2,2 milionów uchodźców i dodatkowo chciał wesprzeć zarówno Polaków, jak i naród ukraiński.

Joe Biden przyleciał do Polski w piątek wieczorem. Na lotnisku w Rzeszowie, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze, przywitał go minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, bowiem Andrzej Duda spóźnił się na spotkanie przez awarię samolotu. Prezydent USA porozmawiał z wojskiem, zjadł polską pizzę, a następnie udał się na spotkanie z Andrzejem Dudą oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych, które niosą pomoc uchodźcom. Następnie udał się do Warszawy i zatrzymał się w hotelu Marriot.

W kolejnym dniu około godziny 12 przybył do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu, gdzie został oficjalnie przywitany przez władze Polski. Rozmawiał z Andrzejem Dudą oraz kilkoma innymi ważnymi politykami.

Po godzinie 14 udał się na Stadion Narodowy, aby zobaczyć, jak przebiega proces przyznawania Ukraińcom numeru PESEL. Tam porozmawiał z uchodźcami, co było bardzo wzruszające. Następnie udał się na odpoczynek do hotelu, by o 18 znów pojawić się przed kamerami. Wystąpił na dziedzińcu Zamku Królewskiego, gdzie wygłosił ważne przemówienie, podczas którego nawiązał do słów Jana Pawła II: "Nie lękajcie się".

Wizyta Joe Bidena była pilnie strzeżona. Ulice stolicy zostały wyłączone z ruchu. Obstawa prezydenta liczyła kilkadziesiąt samochodów, a limuzyna, w której jechał to tzw. bestia ważąca 9 ton. Limuzyna posiada pięciowarstwowe pancerne drzwi, kuloodporne szyby. W środku znajduje się zapas tlenu, krwi oraz noktowizory i broń wojskowa.

Wnętrze samochodu ma system hermetyzacji na wypadek ataków chemicznych, klamki mogą razić prądem, a opony są wzmocnione kevlarem, co sprawia, że auto może jechać nawet po przebiciu opon. Jastrząb Post

Sami zobaczcie, jak wygląda taki samochód.

To również może Cię zainteresować: Księżna Kate Wygląda Jak Prawdziwa Księżniczka Z Bajki. Co Za Suknia

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska Po Raz Pierwszy Pokazała Twarz Dziecka