Małe muszki osiedlają się w roślinach o miękkich liściach, takich jak fuksja i begonie, sciaridae preferują gęste liście fiołków, azalii i fikusów, a muszki również uwielbiają żyć w hibiskusie.

Jak się pozbyć małych muszek z okolic kwiatów?

Jest kilka sposobów, dzięki którym pozbędziesz się muszek z okolic kwiatów.

1. Roztwór nadmanganianu potasu. Jest to najpopularniejsza metoda wśród hodowców kwiatów. Nie można przesadzić. Proces można wykonać 1-2 razy.

2. Roztwór mydła. Stosowane jest mydło lub proszek do prania i woda. Roztworem należy podlać kwiaty lub wytrzeć nim ich liście.

3. Napar z czosnku. Trzy zmiażdżone ząbki czosnku należy zalać 3 litrami bardzo gorącej wody i pozostawić na 24 godziny w ciemnym miejscu. Roztworem należy spryskiwać kwiat 2-3 razy dziennie przez tydzień.

4. Skórka cytrusowa. Można go stosować razem z naparem czosnkowym. Wbija się w ziemię skórkę cytryny lub pomarańczy. Skórki należy regularnie zmieniać, w przeciwnym razie mogą zacząć gnić.

5. Napar tytoniowy. Paczkę mocnych papierosów należy wypatroszyć, zalać wrzątkiem tytoń i pozostawić na 3-4 dni, a następnie spryskać kwiaty i ziemię 1-2 razy dziennie przez tydzień.

O tym się mówi: Bardzo zaskakujące doniesienia o Ewie Krawczyk. Opiekun jej pasierba przerywa milczenie

Zerknij tutaj: Wołodymyr Zełenski zwraca się do Polaków. Jego słowa budzą emocje