Jak przypomina portal "Super Express", prezydent Wołodymyr Zełenski nie zamierza uciekać z Ukrainy. Od początku wojny zostaje w Kijowie, skąd codziennie zwraca się do swoich rodaków i społeczności międzynarodowej. Jego postawa stała się dla wielu wzorem męża stanu, który jest ze swoimi ludźmi na dobre i na złe. Ekspertka od mowy ciała postanowiła przeanalizować niewerbalne komunikaty wysyłane przez Zełenskiego. Do jakich wniosków doszła Daria Domaradzka-Guzik.

Wołodymyr Zełenski nadal na posterunku

Trwa już 13. dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pozostał w stolicy kraju. Każdego dnia zwraca się do swoich rodaków i społeczności międzynarodowej ubrany w oliwkowo-zielony strój, kojarzący się jednoznacznie z wojskiem. Nagrania jego wystąpień publikowane są w mediach społecznościowych.

Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @gazeta.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @gazeta.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @gazeta.pl

Jego słowa zawierają jasny przekaz. Dziękuje swoim rodakom, za dzielne stawianie oporu wrogowi, a także apeluje do świata o pomoc, kiedy każdego dnia ginie coraz więcej cywilów. Co można wyczytać z mowy jego ciała?

Daria Domaradzka-Guzik postanowiła przeanalizować kilka nagrań z Wołodymyrem Zełenskim. Jej zdaniem widać na nich wyjątkową spójność między mową ciała ukraińskiego przewódcy, z tym, co mówi. "Krótkie, zatrzymane gesty - spójność komunikacji werbalnej z gestem Tak ciało pokazuje pewność i zaangażowanie" - napisała w mediach społecznościowych.

Zdaniem Domoradzkiej-Guzik niewerbalna komunikacja wyraża, że prezydent Zełenski jest zaangażowany, jest w nim "pewność, siła i wiara w argumenty". Nie ulega więc wątpliwości, że Zełenski wierzy w to, co mówi. Pomimo tragicznych wydarzeń, udało mu się zachować optymizm i wiarę w to, że mogą oni zwyciężyć.

Zaskoczyła was taka opinia ekspertki?

To też może cię zainteresować: Dziennikarka TVP przebywająca na Ukrainie zdecydowała się na wyjątkowy gest. "Są sytuacje, gdy nie ma się nad czym zastanawiać"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Seniorzy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Wiadomo kiedy i do kogo trafią

O tym się mówi: Bardzo ważna wiadomość dla beneficjentów programu 500 Plus. Będą nowe zasady