Szczególnie ważna jest ostatnia cyfra roku urodzenia. Patronuje mu jeden z pięciu głównych elementów. A twój żywioł określa ważne momenty w twoim przeznaczeniu. Oczywiście nie można tego traktować poważnie. Ale warto to sprawdzić, prawda?

Zgodnie ze starożytnym chińskim kalendarzem, na którym koncentruje się horoskop wschodni, w danym momencie na Ziemi dominuje jeden z pięciu podstawowych elementów – Drzewo, Ogień, Ziemia, Powietrze, Woda. Astrologowie uważają, że te elementy mają potężny wpływ nie tylko na przyrodę, ale także na charakter człowieka. Decydują o jej organizacji psychicznej, nawykach i preferencjach.

W jakim roku się urodziłeś? Weź ostatnią cyfrę roku urodzenia i dowiedz się czegoś nowego o sobie!

Ziemia (ostatnia cyfra roku urodzenia - 8 i 9)
Ludzie elementu Ziemi są niezawodni i cierpliwi. Siły ziemi dają im odpowiedzialność wobec swoich bliskich. Mają wiele ambicji, ale są idealistyczni. Ugruntowane problemy są rozwiązywane stopniowo i trzeźwo. Mają dobrze rozwiniętą intuicję.

Ludzie z otoczenia starają się dorównać „ziemianom”, ponieważ mają dobrze rozwinięte wartości moralne i etyczne. Ludzie na ziemi cenią sobie etykę i dyscyplinę, a ze względu na swój dość konserwatywny charakter wiedzą, jak mądrze korzystać z własnych zasobów. Mieszkańcy Ziemi są w dobrych stosunkach z pieniędzmi. Wiedzą, jak postrzegać wiele rzeczy pod kątem perspektyw. Czasami są powściągliwi w swoich emocjach, ale muszą też być kochani. „Ziemianom” brakuje odrobiny awanturnictwa i wigoru. Są okrutni i uparci.

Chcą mieć wszystko pod kontrolą i często kierują się wyłącznie własnymi interesami i interesami. Przede wszystkim w życiu boją się nieznanego, aż do wystąpienia napadów paniki i depresji.

Ponadto „ziemianom” zaleca się trzymanie z dala od mokradeł o dużej wilgotności.

Ziemia jest ośrodkiem odpowiedzialnym za zmianę pór roku.
Kolor ziemi jest żółty i związany jest z układem pokarmowym, w tym śledzioną i żołądkiem.

Ogień (ostatnia cyfra roku urodzenia - 6 i 7)
Ludzie Ognia są zawsze żądni przygód i nigdy nie odmówią odkrywania czegoś nowego. Są to bardzo aktywne i energiczne osoby z zadatkami na wspaniałych liderów, uwielbiają rywalizować i wygrywać.

Ludzie Ognia z reguły są bardzo atrakcyjni, nie tolerują samotności, wolą otaczać się ludźmi i ciągłym ruchem.

Ponadto są niezwykle przywiązani do swoich bliskich i dokładają wszelkich starań, aby utrzymać wszelkie więzi rodzinne. Osoby ogniste charakteryzują się wysoką samooceną i pewnością siebie, są mądre i przyjazne, zdeterminowane i skuteczne, nie pozbawione oratorstwa. Wadą „ognistych” ludzi jest ich agresja i nadmierne pragnienie osiągania celów w jakikolwiek sposób. Ponadto są zbyt emocjonalne i brakuje im cierpliwości. Samolubny i zbyt ambitny. Rzadko bierze się pod uwagę innych ludzi.

Sami ludzie ognia powinni trzymać się z dala od nadmiernego ciepła i nie poddawać się wybuchom emocji.

Ogień to południe,
Sezon - lato.
Kolor ognia jest czerwony, związany jest z układem naczyniowym i sercem.

Drzewo (ostatnia cyfra roku urodzenia - 4 i 5)
Osoby urodzone pod auspicjami drzewa są bardzo hojne. Trzymają się swoich zasad w zakresie etycznego zachowania, uwielbiają poznawać świat i analizować informacje, mają rzadką siłę przekonywania.

Ludzie z drzewa są bardzo artystyczni i kreatywni, co często przejawia się we wszystkim, co potrafią. Są pracowici i zawsze szukają czegoś do zrobienia, starają się być ciągle zajęci i wierzą, że praca jest najlepszym wykorzystaniem ich energii. Pewność siebie jest jedną z ich najlepszych cech. „Drzewiacy” są zawsze wdzięczni za wszystko, co mają i nie próbują gonić za ekscesami ani przeskakiwać nad własnymi głowami, chociaż ich sfera zainteresowań jest bardzo szeroka i różnorodna.

Są lojalnymi przyjaciółmi i nigdy nie zachowują się samolubnie, są idealnymi członkami zespołu i są bardzo współczujący innym ludziom. Wady ludzi z drewna obejmują ich odpady. Grzeszą, ponieważ są w stanie wziąć na siebie więcej zadań, niż są w stanie udźwignąć, i często przeciążają się pracą, która nikomu nie jest przydatna. Innymi słowy, ludzie w drzewie powinni nauczyć się wyznaczać granice i poprawnie obliczać swoje mocne strony.

W pewnych warunkach mogą stać się nadmiernie zależni od innych, a nawet zgubić się w tłumie, pod wieloma względami jest to możliwe tylko ze względu na ich bierność i pewną powolność.

Drzewo jest połączone z woreczkiem żółciowym i wątrobą. Przedstawiciele tego elementu powinni unikać obszarów, w których przeważają silne wiatry.

Drzewo to wschód,
Sezon to wiosna,
Zielony kolor.

Woda (ostatnia cyfra roku urodzenia - 2 i 3)
Ludzie wody są uważani za czarujących i wrażliwych, są bardzo empatyczni. Są bardzo elastyczni i potrafią płynąć z prądem. Ponadto są inteligentni i kreatywni. Mają niesamowitą wyobraźnię dotyczącą wody i nie boją się jej używać. Wśród nich jest wielu znakomitych filozofów i myślicieli, są bardzo niezależni i często uczą się kilku zawodów.

Przedstawiciele wody mają idealne umiejętności komunikacyjne i mogą być bardzo przekonujące. Na uwagę zasługują również ich wybitne zdolności w dziedzinie dyplomacji. Są bardzo intuicyjne i potrafią wyłapać to, co nie zostanie zauważone przez innych ludzi.

Są dobrymi organizatorami i nie mniej dobrymi wykonawcami, potrafią dostrzec szczególne talenty innych i dalej pomagać im się rozwijać. Ludzie z wody mogą być zamknięci i nieszczerzy i nigdy nie dzielić się swoimi sekretami z innymi. Ponadto mają wyraźną tendencję do manipulacji.

Zawsze starają się znaleźć proste i łatwe wyjście, ponieważ mają pewną bierność i często oddają się zarówno własnym, jak i cudzym zachciankom. Dlaczego powinni się uczyć, to stanąć na własnych nogach i iść własną drogą.

A ludzie wody powinni unikać zbyt wodnistych miejsc, jakkolwiek paradoksalnie może to zabrzmieć.

Woda to północ.
sezon - zima,
Kolor czarny.
Woda jest podłączona do układu kostnego i wydalniczego.

Metal (ostatnia cyfra roku urodzenia - 0 i 1)
Ludzie „metalu” są bardzo wytrwali, niezależni i samowystarczalni, ze względu na ich silną siłę charakteru.

Kochają siebie, ale wiedzą, jak dbać i szanować innych. Zwykle są dość powściągliwi, ale pod naciskiem zewnętrznym aktywnie i wytrwale bronią siebie i swojego punktu widzenia.

Przedstawiciele tego pierwiastka dążą do porządku i preferują równowagę, równowagę i czystość we wszystkich znaczeniach tego słowa. Cechuje ich rzetelność i determinacja, choć czasem są nieco zdystansowani, nie starają się być częścią tłumu.

Kiedy ludzie z metalu wiedzą, czego szukają i chcą, można im zazdrościć ich determinacji, ponieważ przeszkody i niepowodzenia nigdy nie zmuszą tych ludzi do odwrócenia się i wiedzą, jak łatwo rozwiązać wszystkie problemy. Nie boją się samotności, a jedyne, czego chcą od społeczeństwa, to uznanie ich osiągnięć i sukcesów.

Wśród wad ludzi metalowych jest ich okresowa impulsywność. Świadomie lub podświadomie wszyscy mają nieodparte pragnienie luksusu, pieniędzy i władzy. Często potrafią być uparci i zachowywać się nierozsądnie.

Jako liderzy metalowcy są dość wymagający i chcą, aby ich podwładni spełniali ich wysokie standardy i oczekiwania.

Metal to wydarzenie.
Sezon - jesień.
Kolor metalu jest biały.
Metal wiąże się z układem oddechowym i płucami.

O tym się mówi: Pierwsza dama Ukrainy zabrała głos w sprawie ataku. Przed czym ostrzega Olena Zełenska

Zerknij tutaj: Kim chce zostać w przyszłości Klara Lewandowska. Mama pokazała jej nowe zdjęcie. Ale wyrosła