Istnieje szybki i tani sposób, który nie wymaga użycia drogich i silnych chemikaliów i właśnie tym chcę się podzielić.

Najłatwiejszym sposobem na utrzymanie mikrofali i kuchenki w dobrym stanie i czystości, jest mycie po każdym użyciu. Niewiele jednak osób to robi, czasem z powodu braku czasu, a czasem po prostu z czystego lenistwa. Na szczęście, nawet jeśli dojdzie do sytuacji, że brud już się nagromadził, istnieją dwa proste sposoby na wyczyszczenie piekarnika i kuchenki mikrofalowej.

Jak uporać się z brudnym piekarnikiem? / YouTube: Take Look
Jak uporać się z brudnym piekarnikiem? / YouTube: Take Look
Jak uporać się z brudnym piekarnikiem? / YouTube: Take Look

Proste czyszczenie mikrofali i piekarnika

Pierwsza sposób czyszczenia z powodzeniem można zastosować zarówno do piekarnika, jak i kuchenki mikrofalowej. Będziesz potrzebował jednej czwartej standardowej kostki mydła do prania. Wystarczy je zetrzeć na tarce. Powstałe wiórki wkładamy do miski z wodą, najlepiej, żeby była ona lekko podgrzana, dzięki czemu wiróki łatwiej się rozpuszczą. Całość mieszamy.

Wkładamy pojemnik z roztworem do mikrofali i całość podgrzewamy. W przypadku piekarnika, robimy dokładnie to samo. W tym przypadku należy umieścić go na około kwadrans, podgrzewając go do temperatury około 150 stopni. Po upływie tego czasu, wystarczy wyciągnąć pojemnik i przetrzeć powierzchnie piekarnika i mikrofali wilgotną ściereczką.

Kuchenka mikrofalowa/YouTube @Take Look
Kuchenka mikrofalowa/YouTube @Take Look
Kuchenka mikrofalowa/YouTube @Take Look

Druga metoda jest mniej znana, ale równie skuteczna. Nie tylko myję nim piekarnik, ale także oczyszczam patelnie z sadzy. Weź dowolną piankę do golenia, najtańszą, i pokryj nią cała zbrudzoną powierzchnię. Pozostaw pianę na około 20 minut, a następnie po prostu zmyj. Brud łatwo schodzi.

Piankę do golenia można uznać za bardzo uniwersalnego pomocnika do czyszczenia, za ich pomocą można czyścić srebrne i polerować baterie w zlewie i kranie. Nadaje się również do czyszczenia toalety.

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na czyszczeie kucenki mikrofalowej i mocno zabrudzonego piekarnika?

O tym się mówi: Pierwsza dama Ukrainy zabrała głos w sprawie ataku. Przed czym ostrzega Olena Zełenska

Zerknij tutaj: Kim chce zostać w przyszłości Klara Lewandowska. Mama pokazała jej nowe zdjęcie. Ale wyrosła