Według grupy krwi wybierają partnerów osobistych i biznesowych, przyjaciół, bierze się to pod uwagę przy ubieganiu się o pracę i tak dalej.

Przekonajmy się razem, co Japończycy znaleźli w grupach krwi i sami sprawdźmy, jaka jest prawda.

I grupa krwi (0) "Łowcy"
Ten rodzaj krwi uważany jest za najstarszy - taka krew płynęła w żyłach pierwszych ludzi, gdy ich życie było ciężką walką o przetrwanie.

Dlatego osoby z taką krwią, zgodnie z cechami, są silnymi, ambitnymi, zdecydowanymi, urodzonymi liderami, którzy potrafią przewodzić. Wiedzą, jak osiągnąć swój cel i nie tracą czasu na myślenie i refleksję.

Lubią pokonywać przeszkody, dawać sobie maksymalne obciążenia, nie boją się trudności. Wśród właścicieli pierwszej grupy krwi najwięcej jest miłośników sportów ekstremalnych. Tacy ludzie często stają się liderami.

Ponadto osoby te są przyjazne i potrafią przekonywać, często będąc w centrum uwagi, stają się duszą firmy.

„Łowcy” mają też wady. Nie znoszą dobrze krytyki, ale sami potrafią być bardzo bezpośredni. W relacjach osobistych mogą dręczyć swoją wymagalnością i zazdrością.

II grupa krwi (A) „Rolnicy”
Ten rodzaj krwi pojawił się później, kiedy ludzie zaczęli prowadzić siedzący tryb życia i nauczyli się uprawiać ziemię. Są konserwatywni, rzetelni i praktyczni, przedkładają stabilność i wymierność nad ryzyko.

„Rolnicy” często starają się usprawnić wszystko wokół – w domu, w pracy, w życiu osobistym. To osoby z drugą grupą krwi w Japonii są kochane przez pracodawców. Są zdyscyplinowani, ciężko pracujący, ale muszą być kontrolowani z góry, ponieważ wygodniej jest im ukrywać się za cudzymi decyzjami.

Są bardzo skrupulatni, dzięki czemu z łatwością odnoszą sukcesy w zawodach wymagających wytrwałości i usprawnień: księgowy, farmaceuta, programista, prawnik.

Osoby z drugą grupą krwi są okropnymi perfekcjonistami, zawsze robią to, co obiecują.

Wady właścicieli tej grupy tkwią również w ich dążeniu do ideału. To osłabia ich układ nerwowy, lęki dręczą ich od środka, nie wiedzą, jak się zrelaksować. A pracowitość ludzi z tą krwią prowadzi do tego, że trudno im wybaczyć cudze błędy, jeśli ktoś ich zawiedzie, to na długo o tym pamiętają.

III grupa krwi (B) „Nomadzi”
Taka grupa krwi pojawiła się stosunkowo niedawno, kiedy ludzie nauczyli się zaopatrywać we wszystko, czego potrzebowali i zaczęli wędrować po świecie w poszukiwaniu lepszego życia i nowych doświadczeń.

„Nomadzi” to z natury indywidualiści, zazdrośni o swoją wolność. Muszą często zmieniać otoczenie w poszukiwaniu przygód i nowych doświadczeń. Jednocześnie nie spieszą się z zakorzenieniem.

Osoby z tym typem krwi są bardzo dociekliwe, uwielbiają zdobywać nowe informacje.

Wadą „koczowników” jest to, że często trudno im się skupić na jednej rzeczy, szybko się wszystkim nudzą. W rezultacie nerwowość, zamieszanie, a także środki uspokajające są częstymi towarzyszami życia. Mają reputację samolubnych i niechętnych do współpracy.

Japończycy mogą odmówić zatrudnienia osób z tą grupą krwi, a dziewczętom może być trudno wejść w poważny związek - są uważane za frywolne i są unikane.

Chociaż w rzeczywistości, w przeciwieństwie do „łowców”, nie realizują swojego celu, ale osiągają go tak świadomie i dyplomatycznie, jak to tylko możliwe.

Mimo pozornego wyobcowania, osoby z tą grupą krwi są bardzo wrażliwe i empatyczne – umieją wczuć się, współczuć. To czyni ich dobrymi psychologami, dziennikarzami, politykami, osobami publicznymi, dyplomatami, a nawet detektywami.

IV grupa krwi (AB) „Zagadka”
To najmłodsza i najrzadsza grupa krwi, która powstała w wyniku zmieszania pozostałych. Jej właściciele mają tak subtelny charakter, że nazywa się ich „tajemnicą” lub „Bohemią”.

Osoby z taką grupą mają subtelną twórczą naturę, są nadwrażliwe, nietuzinkowe, artystyczne, potrafią zjednać sobie innych. „Zagadki” – niesamowicie słodkie i urocze, potrafiące słuchać i rozumieć innych. Często stają się dobrymi organizatorami, ponieważ wiedzą, jak uwzględnić cechy i zainteresowania każdego.

„Zagadki” mają bardzo dobrze rozwiniętą intuicję, aż po zdolności pozazmysłowe. A przeczucia z reguły nigdy ich nie zawodzą. Tworzą dobrych naukowców, myślicieli, filozofów, podróżników, aktorów, nauczycieli, pracowników socjalnych.

W życiu osobistym zazwyczaj mają szczęście. Ponieważ potrafią dostosować się do drugiej osoby, tworząc wokół siebie harmonię.

Wadą „zagadek” jest to, że mogą zmienić się z aniołów w demony, jeśli wpłynie to na ich interesy. W przypływie złości mogą być okrutni i niesprawiedliwi, ale wkrótce wracają do stanu słodyczy. Z powodu takich wahań emocjonalnych przedstawiciele „zagadki” są uważani za najbardziej nieprzewidywalnych.

Krótki opis cech charakteru według grupy krwi
Grupa I(0), myśliwy
Dobre cechy: przyjemne, towarzyskie, optymistyczne.
Złe cechy: próżny, niegrzeczny, zazdrosny, arogancki.

Grupa II(A), rolnik
Dobre cechy: solidny, kreatywny, zdrowy na umyśle, powściągliwy, wytrwały, odpowiedzialny.
Złe cechy: wybredny, zbyt poważny, uparty, napięty.

Grupa III(B), nomada
Dobre cechy: gorący, aktywny, wykonawczy, kreatywny, namiętny, silny.
Złe cechy: samolubny, nieodpowiedzialny, bezlitosny, nieprzewidywalny.

Grupa IV(AB), zagadka
Dobre cechy: Spokojny, opanowany, racjonalny, towarzyski, elastyczny.
Złe cechy: wymagający, niezdecydowany, nieuważny, nieodpowiedzialny, dwulicowy.

Zgodność partnerów grupy krwi
Doskonale się zrozumieją:

Mężczyzna 0 - kobieta 0
Kobieta A - Mężczyzna A
Kobieta B - Mężczyzna A
Kobieta A - Mężczyzna B
AB kobieta - B mężczyzna
AB kobieta - AB mężczyzna

Wielką pasję i emocjonalność dają następujące kombinacje:

Kobieta B - Mężczyzna 0
Kobieta 0 - Mężczyzna A
Kobieta 0 - Mężczyzna B
Kobieta 0 - Mężczyzna AB

Tarcie najprawdopodobniej będzie w kombinacjach:

AB kobieta - mężczyzna 0
Kobieta B - Mężczyzna B

Źle połączone ze sobą:

Kobieta A - Mężczyzna 0
AB kobieta - Mężczyzna
Kobieta A - Mężczyzna AB
Kobieta B - Mężczyzna AB

O tym się mówi: Szef rosyjskiego MO Siergiej Szojgu zdradza plany. Poinformował o nich prezydenta Rosji. Chodzi o lotnictwo dalekiego zasięgu

Zerknij tutaj: Marta i Paweł z programu "Rolnik szuka żony" zdradzili płeć dziecka. Wiadomo też, jak nazwą swoją pociechę. Wybór imienia niejednego zaskoczy