Wzmocnienie systemu korzeniowego, uzyskanie gładkości liścia i nadanie mu połysku wcale nie jest trudne - podczas podlewania należy dodać kwas do wody, używając naturalnej cytryny lub sztucznego kwasu kuchennego.

screen YT
screen YT
screen YT

Oprócz top dressingu, zawarty w płynie kwas zwalcza również pleśń i grzyby, które często osadzają się na korzeniach storczyków, zwłaszcza przy niewłaściwym podlewaniu.

Kwiat bardzo dobrze reaguje na kwaśne podlewanie - korzenie gęstnieją, kwitnienie trwa dłużej. Taki podstawowy opatrunek może być alternatywą dla wszelkich innych nawozów.

Aby zwiększyć kwasowość wody, możesz użyć zarówno naturalnego kwasu cytrynowego, jak i soku z cytryny. Na litr wody dodaj łyżeczkę soku lub połowę tej ilości kryształków kwasu.

screen YT
screen YT
screen YT

Możesz nawozić na różne sposoby - spryskaj liść kwaśną wodą lub zanurz doniczki z rośliną na kwadrans. Maksymalny wynik będzie pochodził z połączenia lub naprzemiennego obu metod.

O tym się mówi: Szef rosyjskiego MO Siergiej Szojgu zdradza plany. Poinformował o nich prezydenta Rosji. Chodzi o lotnictwo dalekiego zasięgu

Zerknij tutaj: Marta i Paweł z programu "Rolnik szuka żony" zdradzili płeć dziecka. Wiadomo też, jak nazwą swoją pociechę. Wybór imienia niejednego zaskoczy