Takie rośliny są tanie, wcale nie wyglądają reprezentacyjnie, ale nie powinieneś przechodzić obok nich obojętnie - całkiem możliwe jest uratowanie rośliny.
Najpierw usuń suche liście i korzenie. Przycinanie powinno odbywać się za pomocą dobrze naostrzonego narzędzia, wcześniej zdezynfekowanego.
Tak przygotowaną roślinę umieszczamy w szklanym pojemniku z wodą, tak aby korzenie były całkowicie w płynie, ale nie zanurzamy liści. Do wody należy dodać nadtlenek wodoru, jego objętość powinna wynosić jedną piątą całkowitej ilości płynu.
Nadtlenek zapobiega gniciu i działa jako łagodny środek dezynfekujący korzenie. Umieść pojemnik ze storczykiem na jasnym parapecie, ale tak, aby nie docierało do niego bezpośrednie światło słoneczne. Ponieważ woda wyparuje, należy okresowo sprawdzać jej poziom i dodawać płyn.
Ożywienie rośliny zajmie około półtora miesiąca. Po tym czasie korzenie wzmacniają się i rosną, pojawiają się pierwsze małe listki. Teraz roślinę należy przesadzić do małej doniczki.
Używaj tylko specjalnej gleby i pamiętaj o przeprowadzeniu jej wstępnej dezynfekcji. Po posadzeniu orchideę zwilża się przez zanurzenie w wodzie na kwadrans.
Pełne ukorzenienie zajmie kolejny miesiąc lub dwa, w tym czasie pojawią się nie tylko nowe korzenie, ale także zacznie się rozwijać szypułka.
O tym się mówi: Szef rosyjskiego MO Siergiej Szojgu zdradza plany. Poinformował o nich prezydenta Rosji. Chodzi o lotnictwo dalekiego zasięgu