Skrzydłokwiat to piękna i niezwykle pożyteczna roślina doniczkowa. Bardzo pieknie kwitnie, oczyszcza nasze powietrze w mieszkaniach i domach. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup sadzonki. Jednak spora część hodowców robi naprawdę kardynalny błąd przy pielęgnacji tej rośliny. Tak zrobił mój sąsiad, który umieścił kwiat daleko od światła słonecznego. Gdzie go postawił? Daleko od szyb i to na piętrze, gdy okna były już częściowo zasłonięte drzewami i rosnącymi nieopodal budynku krzewami. W ten sposób kwiat po prostu zaczął więdnąć bez dostępu do słońca.

screen YT
screen YT
screen YT

To właśnie światła słonecznego ta roślina potrzebuje najbardziej i pierwszą rzeczą, którą trzeba było zrobić to przeniesienie doniczki na parapet. Tutaj kwiat powinien wreszcie rozkwitnąć - jest wystarczająco dużo światła, ale nie ma dostępu do ostrego słońca, gdyż przed tym chroni krzak bzu pod oknem.

Wkrótce udałem się po raz kolejny do sąsiada, by kontynuować swoją akcję ratowania rośliny, która powoli zaczęła odżywać na parapecie. Poleciłem sąsiadowi, aby przesadził skrzydłokwiat do nowej donicy z luźną, żyzną glebą.

Do tej pory w doniczce była zwykła ziemia ogrodowa. Masa korzeniowa była zbita w gęstą bryłę, ale takiej skrzydłokwiat nie lubi. Podczas przesadzania należy usunąć wszystkie chore, zepsute liście i korzenie.

Ciemne liście nie są wynikiem suchego powietrza w mieszkaniu, ale gniciem korzeni z powodu zbyt mokrej gleby. Ten kwiat nie lubi przelewania i za dużej wilgoci. Roślina nie rozwijała się w cieniu, więc też nie potrzebowała dużo wody. Po przeczytaniu dziwnych informacji w Internecie, że skrzydłokwiat uwielbia wilgoć, sąsiad podlewał roślinie obficie i regularnie, co tylko pogarszało sytuację.

Miesiąc później roślina ożyła, a nawet wypuściła kilka pąków. Teraz doniczka stoi na parapecie, a z tyłu pokoju przy telewizorze zastąpiły ją suszone kwiaty.

Jak informował portal "Życie News": NOWY PRZEPIS DLA WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI SAMOCHODÓW JUŻ OD 6 LIPCA. KAŻDY POJAZD BĘDZIE MUSIAŁ POSIADAĆ TZW. CZARNĄ SKRZYNKĘ. CELEM RATOWANIE ŻYCIA

Przypomnij sobie: MARIUSZ BŁASZCZAK PRZEJĄŁ STANOWISKO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POLITYK OFICJALNIE ZOSTAŁ WICEPREMIER I OD RAZU ZŁOŻYŁ WAŻNĄ OBIETNICĘ. CO MIAŁ NA MYŚLI

Portal "Życie News" pisał również: SKUTECZNE CZYSZCZENIE PIEKARNIKA NA BŁYSK MOŻE WYWOŁAĆ BÓL GŁOWY. SĄ WRĘCZ BANALNIE PROSTE SPOSOBY, BY ZROBIĆ TO W KILKA CHWIL. WYSTARCZĄ 2 SKŁADNIKI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN NA BAJKOWYCH WAKACJACH WRAZ Z MĘŻEM. CELEBRYTKA UCHWYCONA W NIEBYWAŁYCH POZACH NA JACHCIE. ZAWSZE CHCE DBAĆ O SWOJĄ SYLWETKĘ