Ponieważ odciski palców, tłuste plamy, plamy ze szmatki czy gąbki, pojawiają się zupełnie niezauważalnie. A działający piec, nawet z okapem, wciąż nagradza szafki kroplami tłuszczu.

Zazwyczaj szafki kuchenne składają się z różnych materiałów i niezwykle trudno jest wybrać uniwersalny środek czyszczący, odpowiedni np. do drewna i metalu.

Tak, dawno porzuciłem chemię sklepową na rzecz domowych środków zaradczych. Ta chemia nie tylko przenika przez skórę, ale także ją wdychamy.

I wiesz, produkty domowej roboty są jeszcze lepsze. Najważniejsze jest bezpieczne, zarówno dla mebli, jak i dla osoby. I kosztują grosze.

Nazwijmy narzędzie „nr 1”. W tym przypadku na ratunek przychodzi soda oczyszczona. Zawsze mam ten produkt. Nazwałbym to nawet uniwersalnym. Ponieważ soda może umyć absolutnie wszystko.

Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną i dowolny detergent do mycia naczyń lub płynne mydło do prania. Proporcja 1 do 1. Wymieszaj wszystko, aż będzie gładkie. A potem rozprowadzamy mieszankę gąbką do mycia naczyń w zanieczyszczonych miejscach - piec, blat, elewacje. W razie potrzeby pozostawić na kilka minut i po prostu spłukać gąbką lub ściereczką z mikrofibry.

W przypadku mebli drewnianych odpowiednie jest narzędzie nr 2.

Przygotowany z sody i oleju roślinnego. Ilość potrzebnego produktu zależy od ilości pracy. Ale proporcje to - 2 części sody i 1 część oleju.

To narzędzie i olej zmyją i wypolerują drobne rysy, które nam umykają na pierwszy rzut oka.

Wymieszaj składniki do uzyskania zawiesiny i nałóż na zabrudzone miejsca. Pozostaw na kwadrans, a następnie spłucz wilgotną gąbką.

Drzewo będzie wyglądało na odnowione i będzie lśniło. Nie potrzeba polerowania.

Narzędzie numer 3.

Nie sądziłem, że alkohol tak bardzo usunie tłuszcz. Ale to naprawdę działa.

Potrzebujemy dowolnej bazy alkoholowej (alkohol salicylowy, tania wódka). Najważniejsze, że płyn jest bezbarwny.

Wlej szklankę alkoholu lub wódki i dwie duże łyżki płynu do mycia naczyń do butelki ze spryskiwaczem. Dobrze wymieszaj, aż płyn będzie jednorodny. Gotowy.

Rozpyl roztwór na powierzchnię, pozostaw na 10 minut i przetrzyj wilgotną szmatką. Nie będzie śladu tłuszczu. A samo narzędzie można łatwo usunąć bez nadmiaru piany.

Te proste sposoby oczyszczą z tłuszczu nawet zaniedbaną kuchnię. Sam się przekonasz, jeśli spróbujesz.

O tym się mówi: Katarzyna Skrzynecka szczerze o Pawle Królikowskim. Co powiedziała o aktorze

Zerknij tutaj: USA, Wielka Brytania i UE wyrazili zgodę na usunięcie wskazanych rosyjskich banków z systemu bankowego SWIFT