Te małe tabletki są zaprojektowane tak, aby pasowały bezpośrednio do komory dozownika detergentu, zwykle znajdującej się po wewnętrznej stronie drzwi zmywarki.

Plamy na tapicerce? Szybki sposób z TikToka!

@semo0505 Do you know this😱?? #lifehacks #fy #global #viral #semo0505 #teamhaso46 ♬ original sound - Dat boi

W odpowiednim czasie podczas cyklu, małe drzwiczki dozownika otwierają się, a tabletka rozpuszcza się, mieszając detergenty czyszczące z wodą.

Oczywiście, to całkiem fajny użytek sam w sobie. Istnieje jednak wiele innych niewykorzystanych możliwości tego nowoczesnego cudu sprzątania.

Tiktokerka pokazała sposób użycia tabletki do zmywarki jako odplamiacza do meblowej tapicerki. Wystarczyło rozpuścić tabletkę w misce z przegotowaną właśnie wodą, wymieszać z chłodniejszą, namoczyć w roztworze szmatkę, odcisnąć cieknący w nadmiarze płyn, szmatkę zainstalować na wklęsłej części pokrywki i pocierać plamę na tapicerce.

Jak inaczej można użyć tabletki do zmywarki? Dzięki niej wyszorujesz muszlę klozetową, piekarnik, usuniesz dziecięce rysunki ze ściany, odświeżysz biel ubrań, czy wymyjesz meble ogrodowe! Osad zalega w ubikacji? Wrzuć tabletkę i poczekaj, aż się rozpuści. Gdy to się stanie, wyszoruj jak zwykle. Brud będzie już "naruszony" przed uwolniony detergent, a zapach będzie świeży!

O tym się mówi: Miłość pękła. Trzy znaki zodiaku czekają na rozpad w 2022 roku

Zerknij tutaj: Michał Wiśniewski opublikował zaskakujący wpis. Co popularny gwiazdor chciał przekazać internautom

Nie przegap: Zaskakująca historia konkubinatu Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta. Rozbiła mu małżeństwo, choć nie była gotowa na stały związek