Poszło o typologię budowy ciała człowieka według Sheldona, o której wspomniała Anna Lewandowska, za co spotkała się z krytyką ze strony doktora Damiana Parola.

Kto ma rację? Trenerka i dietetyczka, czy pan doktor?

Trenerka personalna Anna Lewandowska nigdy nie była jedynie atrakcyjną żoną światowej klasy piłkarza, lecz zaradną, przedsiębiorczą i pomysłową kobietą biznesu.

Celebrytka od dawna zajmuje się układaniem diety, wytwarzaniem różnych posiłków własnego autorstwa, ustalaniem treningowej drogi indywidualnie dla każdego, oraz słynie z bardzo ciekawych przepisów na codzienne przekąski łącznie z czymś na słodko.

Na jej instagramowym profilu pojawił się post dotyczący tego, jak różnimy się od siebie nie tylko pod względem budowy ciała, ale tak ogólnie – całościowo. Wyjaśniła między innymi to, że nikt tak naprawdę nie nosi cech jednego typu, lecz mamy ich mieszankę.

Według wielu mediów, jest to odpowiedź na krytykę, jaka pojawiła się w mediach społecznościowych na temat wspominanej przez nią typologii według Sheldona dotyczącej, budowy ludzkiego ciała. Jak stwierdził dr Damian Parol, są to informacje nazwane przez niego pseudo naukowymi koncepcjami pochodzącymi z lat 40 minionego wieku - (...) Nie przeszkadza to Lewandowskiej pisać, że ektomorficy mają szybki metabolizm, natomiast endomorficy odwrotnie. Co ciekawe wg niej obydwa typy powinny spożywać dietę bogatą w białka i tłuszcze. Czyli zupełnie inne potrzeby, ale to samo zalecenie. Czego nie rozumiesz? W poście są też dość szczegółowe wytyczne dotyczące treningu. (...)

W latach czterdziestych Sheldon zaprezentował koncepcję istnienia pewnego rodzaju typów ciała ("somatotypów"), które są związane z konkretnymi cechami osobowości. Dowodził, że występują trzy somatotypy: endomorfia, mezomorfia i ektomorfia. Anna przyznała, między słowami rację oponentowi tłumacząc, że nikt nie posiada czystej formy jednego z trzech typów, a raczej cechujemy się ich mieszanką z przewagą jednej z nich.

O tym się mówi: Złe wieści dla wielu seniorów. Rząd podjął decyzję o kolejnych podwyżkach. O co chodzi

Zerknij tutaj: Szybkie sposoby na pozbycie się muszek z doniczek zimą. Przypuszczalnie większość masz już w swojej kuchni