W samym urządzeniu gromadzi się kurz, a sadza osadza się na stopie. Pojawia się też szumowina.

Odkamieniasz czajnik? Zrób tak samo z żelazkiem!

W ten sam sposób żelazko powinno zostać z niego oczyszczone. Czyszczenie powinno odbywać się co najmniej raz na sześć miesięcy. Jeśli jednak żelazko jest zbyt brudne, to trzeba je jeszcze częściej czyścić.

Każdy czyści żelazko na swój sposób. Przez lata mojego życia znalazłam najbardziej odpowiednią metodę i używam tylko jej. Moja metoda podzielona jest na dwa kolejne etapy.

Najpierw musisz wyczyścić „wnętrze” żelazka z kamienia.
To łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Do miski wlej kwasek cytrynowy.

Wlej tam pół litra wody (tylko przegotowanej) i wymieszaj.

Przeprowadzamy maksymalne nagrzewanie żelazka i wlewamy do niego nasz produkt.

Podczas wykonywania tych czynności żelazko należy trzymać poziomo, aż cała woda wyparuje. Jeśli się spieszysz i chcesz przyspieszyć procedurę, włącz tryb pary w żelazku.

Kiedy wykonasz opisane powyżej manipulacje, zobaczysz, ile brudu wyjdzie z urządzenia.

Możesz także zobaczyć, ile zanieczyszczeń było na spodzie.

Aby go całkowicie wyczyścić, należy wziąć szczoteczkę do zębów. Nakładamy pastę i myjemy naszego "asystenta" intensywnymi ruchami.

Pasta do zębów jest jednym z najskuteczniejszych środków, ale ma pewną wadę. Pasta szybko wysycha, pozostawiając na powierzchni nieestetyczne plamy.

Aby tego uniknąć, natychmiast po czyszczeniu wytrzyj stopę żelazka wilgotną ściereczką.

Powierzchnia żelazka będzie świecić tak, jakbyś właśnie kupiła urządzenie. Alternatywą dla pasty do zębów może być specjalny ołówek do czyszczenia żelazka. Można go znaleźć w działach chemii gospodarczej.

Używanie tego ołówka jest bardzo łatwe. Należy nim „rysować” na powierzchni podeszwy. Ołówek rozpuści się i można go zmyć razem z brudem. Najważniejsze jest, aby wbić ołówek tylko po gorącej powierzchni, w przeciwnym razie nie będzie efektu.

Po oczyszczeniu wyprasuj każdą starą rzecz, aby w końcu pozbyć się nadmiaru brudu.

Jak czyścisz sprzęt AGD? Chętnie poczytam w komentarzach!

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zerknij tutaj: Donald Tusk zwrócił się z ważnym apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Czy lider Prawa i Sprawiedliwości zareaguje na słowa oponenta