Ale nieprzyjemny zapach i brud na półkach pojawiają się regularnie, co oznacza, że ​​musisz myć lodówkę przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Dla siebie znalazłem sposób na szybkie i skuteczne oczyszczenie półek z brudu, a samej lodówki z zapachu.

screen YT
screen YT
screen YT

Przede wszystkim lodówka musi być wolna od żywności na półkach i w zamrażarce. Wynieś wszystko w chłodne miejsce. Wyłączamy pustą lodówkę z gniazdka, wyjmujemy wszystkie półki i zabieramy je do łazienki. Jeśli lodówka jest stara, dajemy czas na rozmrożenie zamrażarki.

Półki wyczyścimy specjalną mieszanką: 50 gramów pokruszonego mydła do prania, 1 litr wody, lepiej trochę podgrzać, 1 dużą łyżkę płynu do mycia naczyń i 2 duże łyżki sody. Połącz wszystkie składniki i mieszaj, aż do całkowitego rozpuszczenia.

Teraz za pomocą gąbki i powstałej mieszanki myjemy brud na półkach. Jeśli są stare i zaschnięte na powierzchni, gąbkę należy zastąpić szczoteczką. Po umyciu półek połóż je na ściereczce do wyschnięcia.

screen YT
screen YT
screen YT

Teraz zacznijmy czyścić samą lodówkę. Tutaj również używamy gąbki i roztworu, a uporczywe plamy można trochę przetrzeć zwykłą sodą. Nie zapomnij umyć drzwi i gumy uszczelniającej. Na koniec wyczyść zewnętrzną część lodówki.

Po pozbyciu się brudu zaczniemy radzić sobie z zapachem. Potrzebujemy około litra ciepłej wody i nieco mniej niż pół szklanki octu.

Pracuj lepiej w rękawiczkach. Gąbkę zwilżamy roztworem wody i octu i dokładnie wycieramy wszystkie powierzchnie wewnątrz lodówki, pozbywając się zapachów i przeprowadzając lekką dezynfekcję.

Pozostaw lodówkę otwartą na kilka minut, aby powierzchnie dokładnie wyschły. Następnie umieść półki na miejscu i włącz sprzęt.

Aby rzadziej czyścić, ale nadal unikać pojawiania się nieprzyjemnych zapachów, włóż do lodówki mały pojemnik z sodą oczyszczoną, o ile pojemnik pozostaje otwarty.

Możesz użyć węgla aktywowanego zamiast sody, dobrze pochłania również zapachy. Wystarczy co kilka miesięcy zmieniać zawartość pojemnika.

Aby uzyskać przyjemny aromat w lodówce, możesz użyć ziaren kawy - wystarczy włożyć trochę do filiżanki i postawić na półce.

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zerknij tutaj: Donald Tusk zwrócił się z ważnym apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Czy lider Prawa i Sprawiedliwości zareaguje na słowa oponenta