I to właśnie w kuchni stoi kosz na śmieci i często zaczyna z niego wydobywać się nieprzyjemny zapach, zwłaszcza jeśli śmieci leżą w nim od kilku dni.

Czyste pojemnika

Zrezygnowałam z detergentów do naczyń, a zwykła soda i musztarda pomagają mi zachować czystość i połysk. Musztarda zwalcza tłuszcz, a soda działa jak ziarno czyszczące. Taka mieszanka jest nie tylko skuteczna, ale także całkowicie bezpieczna.

Lodówka bez zapachów

Ryba od kilku dni leży na półce w mojej lodówce. Mimo że była szczelnie owinięta w folię, zapach rozprzestrzeniał się i nawet po ugotowaniu i zjedzeniu ryby pozostał w lodówce. Poradziłam sobie z nieprzyjemnym zapachem sody - po prostu przesypałam ją do miski i postawiłam na półce. Soda pochłania wszelkie zapachy, najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o wymianie zawartości miski na nową co kilka tygodni.

Ubrania w szafie

Nie udało mi się jeszcze ustalić przyczyny, ale po kilku dniach w szafie czyste pranie nabiera zapachu stęchlizny. Postanowiłam też się go pozbyć za pomocą sody - otworzyłam nowe opakowanie i ostrożnie umieściłam je na jednej z półek. Wszystkie obce zapachy zniknęły, a przyjemny aromat płynu do płukania utrzymuje się teraz znacznie dłużej.

Wiadro na śmieci

Włożyłam też sodę oczyszczoną do wiadra pod zlewem kuchennym, aby zapachy ze śmieci nie rozchodziły się poza nim. Możesz użyć tej metody tylko wtedy, gdy twoje wiadro jest wykonane z plastiku, gdyż metal rdzewieje od sody.

Wsyp trochę sody oczyszczonej do worka na śmieci, aby pozbyć się wszelkich zapachów z kosza.

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zerknij tutaj: Donald Tusk zwrócił się z ważnym apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Czy lider Prawa i Sprawiedliwości zareaguje na słowa oponenta