Dobrze jest wejść do czystej łazienki, gdzie ładnie pachnie, a dookoła — czystość i porządek. O to pomieszczenie trzeba jednak wyjątkowo dbać.

Mamy kilka sztuczek, które pomogą w czyszczeniu. Dzięki nim sprzątanie będzie dużo szybsze i łatwiejsze.

Niestety na każdej płytce z długotrwałym kontaktem z wodą pojawia się żółta lub biała powłoka, którą bardzo trudno zmyć sklepowymi środkami.

Proste sztuczki, które pomogą utrzymać łazienkę w czystości

Mamy jednak przepis na domowy środek do czyszczenia łazienek. Wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę nadtlenku wodoru, jedną łyżeczkę mydła w płynie i pół szklanki sody oczyszczonej.

W tej mikstrurze zanurz wilgotną gąbkę i wytrzyj nią płytki. Potem po prostu spłucz umytą powierzchnię wodą. To narzędzie działa bardzo dobrze. Jeśli zanieczyszczenie jest silniejsze, warto nałożyć tę mieszankę na płytkę i pozostawić na 10 minut, w tym czasie cały brud zmięknie. Następnie po prostu spłucz płytki wodą.

Aby płytka była dłużej czysta, możesz zmieszać również ocet i wodę w równych proporcjach. Po oczyszczeniu przetrzyj miksturą płytki.

Jedynym minusem tej procedury jest zapach. W końcu zapach octu jest bardzo silny. Można jednak temu zaradzić. Na przykład włóż do łazienki pół cytryny z goździkami. Można również otworzyć w łazience okno.

Jak szybko usunąć kamień i żółte plamyna płytkach?

W każdej łazience i nie tylko są miejsca trudno dostępne. Są to miejsca, do których nie da się po prostu dotrzeć ręką, jakieś wąskie szczeliny lub połączenia czegoś. Ale to tam często gromadzi się cały kurz i brud.

Do czyszczenia takich miejsc używamy płaskiego śrubokręta lub noża, a także wilgotnej szmatki. Na końcówkę śrubokręta nakładamy kawałek materiału i wycieramy trudno dostępne miejsca. Bardzo wygodnie.

Możemy rówież użyć w tym celu starej szczoteczki z tuszu do rzęs. Stosując te proste sztuczki, udaje nam się utrzymać łazienkę w czystości i przyjemnie w niej przebywać.

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zerknij tutaj: Donald Tusk zwrócił się z ważnym apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Czy lider Prawa i Sprawiedliwości zareaguje na słowa oponenta