Witold Paszt był założycielem i liderem zespołu muzycznego VOX, który na stałe zapisał się w historii polskiej sceny muzycznej.

Piosenkarz zmarł w wieku 68 lat. W internecie pojawiło się zrozumiałe pytanie na temat przyszłych losów grupy VOX, która straciła fundamentalną postać całości zespołu.

Co się stanie z założonym przez Witolda Paszta kwartetem? W końcu przestał już nim być...

Nie ulega wątpliwości, że świętej pamięci Witold Paszt miał muzykę we krwi. Był genialnym kompozytorem i świetnie czuł się na scenie podczas występów dla publiczności. Te niewątpliwie dobre cechy artystyczne skłoniły piosenkarza do powołania do życia kwartetu wokalnego VOX, w skład którego poza nim wchodzili Jerzy Słota, Andrzej Kozioł i Ryszard Rynkowski.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez VOX (@grupavox)

Grupa dość szybko odniosła sukces i zapisała się w pamięci Polaków jako dżentelmeni przyodziani w eleganckie garnitury.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez VOX (@grupavox)

W mgnieniu oka zdobyli serca publiczności i ogromną sympatię wielu pań. Formacja miała swój debiut podczas Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu. Miało to miejsce w 1979 roku. Teraz Media rozpisują się na temat przyszłych losów zespołu VOX po śmierci jego założyciela.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez VOX (@grupavox)

Najpopularniejszą piosenką zespołu VOX pozostaje niezmiennie ich wizytówka w postaci "Bananowego songu". Każdy, kto zna twórczość kwartetu, dobrze kojarzy także hity "Ale feeling", "Lucy", "Słyszę w Tobie cichą blue nutę", "Masz w oczach dwa nieba" oraz mnóstwo innych.

Co sądzicie o dalszych losach panów z VOX? Pozostaną aktywni na scenie?

O tym się mówi: Doniesienia mediów budzą niepokój. Czy ZUS może nie wypłacić emerytur. Jest oficjalna informacja

Zerknij też tutaj: Książę William próbował przytulić Kate podczas spotkania. Reackja księżnej była jednoznaczna. Czy para ma konflikt