Jak podaje portal "O2" , codzienne zakupy niejedną osobę przyprawiają o szybsze bycie serca. Za te same pieniądze jesteśmy w stanie kupić coraz mniej. Dowodzi tego między innymi paragon pokazany w mediach społecznościowych przez Łukasza Pawłowskiego. Publicysta za cztery pomidory malinowe i kilka pomidorków cherry zapłacił 26 złotych. Przy okazji oberwało się władzy i TVP.

Inflacja szaleje w Polsce

Przed kilkoma dniami Głóny Urząd Statystyczny poinformował, że inflacja w styczniu wynosiła 9,2 procent. Względem grudnia ceny wzrosły o kolejne 1,9 procent. Drożeje wszystko od podstawowych produktów, poprzez cany gazu, prądu, a co za tym idzie, również różnego rodzaju usługi.

Łukasz Pawłowski, publicysta i doradca polityczny postanowił podzielić się w mediach społecznościowych paragonem z zakupów w jednym z warzywniaków na warszawskich Ursynowie. Lista zakupów nie była szczególnie długa, bo zawierała zaledwie dwie pozycje: 4 pomidowy malinowe i kilka pomidorków cherry. Za te produkty zapłacił niemal 26 złotych.

"Wiem, TVP powie mi, że nigdy w życiu nie miałem lepiej, a w Czechach to dopiero mają inflację" - podsumował swoje zakupu Łukasz Pawłowski. Dodajmy, że w Czechach inflacja w styczniu wyniosła 9,9 procent, co było zaskoczeniem nawet dla analityków (w grudniu w Czechach inflacja wynosiła 6,6 procent).

Burza w sieci

Część internautów zauważyła, że publicysta wybrał niefortunne produkty do zilustrowania prawdziwości tezy o podwyżkach. Jedna z internautek zauważyła, że pomidory malinowe o tej porze roku zawsze były drogie. Ktoś inny dodał, że cena pomidorów nie podniosła się szczególnie mocno.

Zdaniem internauty znacznie lepszym przykładem byłby chleb, bo w jego przypadku cena faktycznie mocno poszła do góry i nie ma na nią wpływu sezonowość. Publicysta w odpowiedzi wyjaśnił, że nie idzie o same pomidory, ile o doświadczenie wszechobecnej drożyzny. " Czy przeciętny wyborca powinien dokonać egzegezy ile w tym pomidorze winy PiS i czy przypadkiem nie przesadził kupując pomidora w lutym?!" - napisał.

Pomidor/YouTube @Kasia In

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Wzruszający hołd TVP dla Witolda Paszta. Podczas koncertu preselekcji do Eurowizji wyjątkowo upamiętniono artystę

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Synowie Pameli Anderson wyrośli na przystojnych mężczyzn. Czym się obecnie zajmują

O tym się mówi: Witold Paszt był dziadkiem na medal. To wzruszające, jak zajmował się maleńką Nadią