Pojawiają się z pożywienia oraz najczęściej z mąki i zbóż. Nie należy oczekiwać korzyści od niespodziewanych gości, dlatego należy natychmiast rozpocząć bezlitosną kontrolę szkodników.

Owady preferują pokarmy bogate w węglowodany. W szczególności z mąki mogą zaczynać się ćmy spożywcze, chrząszcze mączne i robaki mączne, chrząszcze mąkożerne, płazińce i inne ryjkowce spichrzowe.

Powód pojawienia się

Wynika to z nieprzestrzegania zasad przechowywania, transportu i pakowania produktów spożywczych. Szkodniki wchodzą do domu ze sklepów, po czym zaczynają się aktywnie rozmnażać.

Jak pozbyć się robali

Metody odymiania i zwalczania szkodników w aerozolu w mieszkaniu są po prostu niemożliwe.

Dlatego pierwszym krokiem jest pozbycie się skażonych produktów. Możesz przesiać produkty przez drobne sito i przechowywać sprawdzone zboża i mąkę w lodówce.

Zboża lub rośliny strączkowe o dużej frakcji można namoczyć w ciepłej wodzie przez 10-15 minut, a po pojawieniu się szkodników przed przechowywaniem usunąć owady.

Jeśli owady zadomowiły się już w całej kolonii, bezpieczniej jest pozbyć się produktów niż próbować je ratować.

Zapobieganie

Oprócz utrzymywania specjalnych warunków i przechowywania żywności w hermetycznych pojemnikach, możesz przechowywać zapasy w lodówce. Ważne jest, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie.

Na półkach należy ułożyć (opcjonalnie) główki czosnku, piołunu, skórki cytrusów lub olejków eterycznych z goździków i jodły.

To też może cię zainteresować: Smutna wiadomość dla fanów "Świta według Kiepskich". Odszedł jeden z aktorów występujących w produkcji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocne słowa Piotra Żyły: "to są durne zawody". Skoczek zapowiada koniec swojej przygody

O tym się mówi: Seniorka zaufała niewłaściwej osobie. Kosztowało ją to ponad milion złotych. Sprawą zajęła się policja