Ta bezpretensjonalna i kosztująca kilka złotych roślina to ogrodniczy hit. W rzeczywistości można poprosić o sadzonkę przyjaciół, znajomych i cieszyć się zielonym przyjacielem na parapecie przez lata. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ma ją w domu, a ma fantastyczne właściwości.

Większość ludzi nie jest doświadczonymi hodowcami kwiatów i roślin doniczkowych, ale chce udekorować swój dom roślinami, która są proste w pielęgnacji, niedrogie i cieszą oko. Liczy się bezpretensjonalny wygląd, dekoracyjność i użyteczne właściwości.

Chlorophytum, czyli zielistka idealnie spełnia wymagania

Zdaniem ekspertów każdy może poradzić sobie z pielęgnacją tej zielonej rośliny.

„Jest najprostszą rośliną, która bardzo dobrze dogaduje się z każdym człowiekiem. Jest najbardziej neutralna, nietrująca i prosta w pielęgnacji. Każdy sobie z tym poradzi, nawet ktoś, kto nie ma wykształcenia botanicznego ani wiedzy w tej dziedzinie” — przekonuje specjalista.

Jakie są zalety zielistki?

Roślina wygrywa na tle tych samych prostych w uprawie roślin domowych, co fikusy lub kaktusy, ponieważ uwalnia dużą ilość tlenu. Ponadto ma wiele podgatunków, przez co można udekorować dom w rozmiaty sposób.

"Jeśli masz mały pokój, to powiedzmy dwa lub trzy zielistki na parapecie. Występują w różnych odmianach i różnych kształtach, nie będzie to wyglądało nudno i monotonnie" - dodał kwiaciarz.

Chlorophytum łatwo rozmnaża się przez sadzonki. Roślina doskonale toleruje warunki zwykłego mieszkania - wilgotność i temperaturę. Lubi jasne, rozproszone światło i dobre podlewanie.

To też może cię zainteresować: Smutna wiadomość dla fanów "Świta według Kiepskich". Odszedł jeden z aktorów występujących w produkcji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocne słowa Piotra Żyły: "to są durne zawody". Skoczek zapowiada koniec swojej przygody

O tym się mówi: Seniorka zaufała niewłaściwej osobie. Kosztowało ją to ponad milion złotych. Sprawą zajęła się policja