Kuchnia jest bardzo istotnym elementem każdego domu. Nazywana nawet jego sercem, bo w końcu to tam przygotowuje się i spożywa posiłki, które umacniają więzi międzyludzkie. Jak dbać o czystość w tym miejscu?

Sól ratunkiem na zabrudzone podłogi w kuchni

O kuchnię trzeba dbać bardziej niż o inne pomieszczenia. Nieal każdego dnia należy zmyć tłuszcz z pieca i wyczyścić plamy z gotowania na podłodze. Na pewno nikomu nie spodoba się ta aktywność.

Z tego powodu przebiegłe gospodynie domowe znalazły sposób, który może przyspieszyć proces i ułatwić zadanie. Nie będziesz musiał wydawać dużych sum na środki czyszczące. Wystarczy wziąć zwykłą sól, która jest w każdym domu.

Faktem jest, że sól pomaga nie tylko w gotowaniu, ale także w czyszczeniu. Sól nie niszczy powierzchni, ale dobrze usuwa plamy.

Jak przygotować roztwór soli do czyszczenia?

Do wiadra z 5 litrami wody dodaj 4 łyżki soli, a także 5 łyżek octu. Jeśli ostatniego składnika nie było pod ręką, można go bezpiecznie zastąpić zwykłą sodą.

Podczas pracy z roztworem lepiej używać rękawic ochronnych. Woda z solą i octem błyskawicznie poradzi sobie z ciężkimi plamami.

To też może cię zainteresować: Smutna wiadomość dla fanów "Świta według Kiepskich". Odszedł jeden z aktorów występujących w produkcji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocne słowa Piotra Żyły: "to są durne zawody". Skoczek zapowiada koniec swojej przygody

O tym się mówi: Seniorka zaufała niewłaściwej osobie. Kosztowało ją to ponad milion złotych. Sprawą zajęła się policja