6 sierpnia 2015 Andrzej Duda został Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie polityk sprawuje ten urząd już drugą kadencję.

O życiu zawodowym Andrzeja Dudy Polacy wiedzą niemal wszystko, jednak o prywatnych sprawach prezydent niechętnie opowiada i rzadko zabiera głos na temat swojej rodziny. W ostatnim czasie zrobił jednak wyjątek i wspomniał o początkach znajomości ze swoją żoną Agatą.

Prezydent Andrzej Duda wspomina początki znajomości ze swoją żoną Agatą

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda są małżeństwem już ponad 25 lat, a parą 30. Jak się okazuje, młodzi poznali się jeszcze w czasach szkoły średniej.

Choć uczęszczali do różnych placówek, ich drogi przecięły się dzięki znajomym. Połączyły ich wspólne wyjścia do kina i imprezy w gronie przyjaciół.

Agat i Andrzej Duda w młodości
Agat i Andrzej Duda w młodości
fot. screen YouTube / Andrzej Duda

Wspólne wyjścia do kina i na urządzane wtedy w Pałacu pod Baranami tańce letnie. Od września 1990 roku jesteśmy parą

– wyznał prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w jednym z wywiadów.

To historia jak z filmu

Ich znajomość jeszcze bardziej się zacieśniła gdy wybrali się we wspólną podróż. Choć oboje uchodzili i dalej uchodzą za bardzo poważnych, zdecydowali się wówczas na spontaniczną wycieczkę za granicę czego niewiele osób się po nich spodziewało.

To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą

– z sentymentem wspominał ostatnio Andrzej Duda swoją młodość w komentarzu dla „Super Expressu”.

Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl
Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl

Wspólne wakacje sprawdziły ich relacje, która przetrwała próbę czasu i trwa już ponad trzydzieści lat.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN