Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. W efekcie zmieniła się codzienność, do której byliśmy przyzwyczajeni.

Jedną ze zmian było wprowadzenie zdalnej pracy – o ile to możliwe – a także nauki. Przypomnijmy – nauka zdalna została wprowadzona jeszcze w marcu 2020 roku i dla większości uczniów trwała do końca roku szkolnego. Teraz, od września, szkoły wróciły do tradycyjnego nauczania, choć sytuacja zmusiła część z nich do wprowadzenia ponownie zdalnej lub hybrydowej edukacji.

Czy przedszkolaków czeka zdalne nauczanie?

Obecnie przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 wciąż uczę się stacjonarnie. W klasach od piątej wzwyż odbywa się nauczenie zdalne. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzice obawiają się, że niebawem młodsze dzieci również będą zmuszone do nauki w domu. Jak zauważyło wielu nauczycieli, nauka zdalna często jest błądzeniem po omacku. Co więcej, okazało się, że uczniowie po tym okresie mają spore braki w edukacji.

Ministerstwo Edukacji i Nauki odkryło karty

W piątek 13 765 przedszkoli, punktów przedszkolnych i zespołów wychowania przedszkolnego pracowało stacjonarnie. Stanowi to 89,2 procenta wszystkich placówek tego typu.

Zdalnie musiało pracować 135 placówek przedszkolnych, a 1535 zdecydowało się na naukę mieszaną. Dane te są podane przez kuratorów oświaty.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN