Jak podaje portal "Pompoik", Kamil Dufek postanowił przekazać na licytację Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy pamiątkę po swoim tacie, dziennikarzu Kamilu Durczoku. Ofiarowanym przedmiotem jest Telekamera, która trafiła do Durczoka w 2008 roku. Zdecydował się na ten krok, aby wyrazić swoją wdzięczność dla lekarzy, którym zawdzięcza powrót do zdrowia.

Syn Kamila Durczoka wspiera WOŚP

Już w najbliższą niedzielę (30 stycznia) odbędzie się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w jego trakcie pieniądze zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą i dostarczenie placówkom medycznym niezbędnego i najlepszego sprzętu, którego wciąż w nich brakuje.

Kamil Durczok. Źródło: youtube.co
Kamil Durczok. Źródło: youtube.co
Kamil Durczok. Źródło: youtube.com

Tak, jak to miało miejsce w poprzednich latach, do akcji włączyło się wiele gwiazd. Swoją cegiełkę postanowił dorzucić także syn Kamila Durczoka, Kamil Dufek. Na licytacje przekazał Złotą Kamerę Teletygodnia, która trafiła do zmarłego dziennikarza w 2008 roku. Obecnie nagroda osiągnęła już cenę 1125 zł.

Syn Kamila Durczoka zdecydował się na ten gest nie bez powodu. Jako 1,5 roczny chłopiec uległ pogryzieniu przez psa. Trafił wówczas do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach na oddział okulistyki dziecięcej. Kamil Dufek miał rozdartą powiekę i liczne obrażenia gałki ocznej.

Kamil Durczok. Źródło: youtube.com
Kamil Durczok. Źródło: youtube.com
Kamil Durczok. Źródło: youtube.com

Rodzina do dziś ma ogromną wdzięczność dla zespołu lekarskiego, który najlepiej jak to tylko możliwe zaopiekował się Kamilem juniorem.

Jak podoba się wam gest syna Kamila Durczoka?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia Lecha Wałęsy. Wiadomo jak czuje się były prezydent i czy Danucie Wałęsie udało się uniknąć zakażenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jej hit nuciła cała Polska. Marlena Drozdowska opowiada po latach o kultowym "Mydełku Fa"

O tym się mówi w Polsce: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Piosenkarka trafiła do szpitala. Konieczna była operacja

Z życia gwiazd: Jason Momoa przyłapany po raz pierwszy po wiadomości o rozwodzie. Czy próbuje pozbierać się po rozstaniu z żoną