Książę Harry musi stawić czoła groźbie, że nigdy nie wróci do swojego dawnego królewskiego życia, jeśli zostanie mianowany radcą stanu.

Książę Sussex, który powstał w zeszłym roku, zrzekł się królewskich patronatów, jest jednym z czterech radców stanów, blisko księcia Karola, księcia Williama i księcia Andrzeja.

Ci członkowie rodziny królewskiej, jako następne cztery osoby w linii sukcesji, które ukończyły 21 lat, chwilowo przejmą oficjalne obowiązki Królowej jako Suweren z powodu choroby lub nieobecności za granicą.

Ale pojawiają się pytania, czy 37-letni Harry predestynuje, albowiem aktualnie mieszka w większości w Stanach Zjednoczonych z żoną Meghan Markle.

Para wycofała się jako starsi członkowie rodziny królewskiej w 2020 roku. A teraz twierdzi się, że byłby to fatalny cios dla Harry'ego, według Mirror Online. „Usunięcie przez parlament nie mniej jako radcy stanu byłoby naprawdę gwoździem do trumny Harry'ego w jego poprzednim życiu jako członka rodziny królewskiej z pierwszej linii” – ogłosił Daily Mail.

Jeśli królowa podejmie kroki, aby zaradzić tej sytuacji, a Harry zostanie zraniony, naprawdę nie ma odwrotu. Wszystkie te decyzje – tytuły wojskowe, Władcy Praw Człowieka w zawieszeniu – teoretycznie można by odwrócić.

Jednak nakłonienie parlamentu do podjęcia urzędowych działań w celu usunięcia ich jako radców stanu jest całkowicie w innej lidze. Książę, który poślubił Meghan w maju 2018 roku i od tego czasu doczekał się dwojga dzieci z byłą aktorką, dwa lata temu zostawił swoje królewskie tytuły w Wielkiej Brytanii. Nadal nie jest jasne, czy Harry i Meghan, 40 lat, dołączą do królowej i reszty rodziny, aby odsłonięcie pomnika księcia Filipa odbyło się w nieokreślonym jeszcze dniu.

Pojawia się, gdy Sussexes zgłaszają obawy dotyczące ich bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii, a Harry twierdzi, że oferta zapłaty za własną ochronę została wcześniej odrzucona.

O tym się mówi: Trudne chwile Ewy Błaszczyk. Jakie były ostatnie słowa Oli Janczarskiej przed zapadnięciem w śpiączkę

Zerknij: Wiktoria Gąsiewska zachwyca śmiałymi fociami. Internauci nie mogą się od nich oderwać