Każdy wie, że miód ma wiele wspaniałych właściwości. Miód to cenne źródło węglowodanów, olejków eterycznych, kwasów organicznych, białek, polifenoli, witamin A, B1, B2, B6, B12, C, kwasu foliowego i wielu innych substancji. Jest świetnym dodatkiem do jesiennej herbaty czy grzańca.

Mieszkanka z miodu i cynamonu potrafi zdziałać cuda

Wiele osób nie wie jednak, że cynamon ma równie wspaniałe właściwości. Cynamon doskonale sprawdza się w kuchni, ale także w kosmetyce oraz lecznictwie.

Miód i cynamon. Źródło: youtube.com
Miód i cynamon. Źródło: youtube.com
Miód i cynamon. Źródło: youtube.com

Bardzo ważnym składnikiem tej przyprawy jest aldehyd cynamonowy – to jemu zawdzięcza swój zapach, dodatkowo ma on też właściwości antynowotworowe. Kolejną substancją, która wchodzi w skład cynamonu, jest epikatechina – w połączeniu z aldehydem wspomaga leczenie chorób neurodegradacyjnych i zapobiega im.

Kiedy jej używać?

Mało tego, cynamon to przyprawa, która przyspiesza spalanie tłuszczu oraz przemianę materii. Dzięki połączeniu miodu z cynamon otrzymamy miksturę, która uchroni nas przed wieloma żołądkowymi dolegliwościami i przyspieszy nasz metabolizm.

Miód i cynamon. Źródło: youtube.com
Miód i cynamon. Źródło: youtube.com
Miód i cynamon. Źródło: youtube.com

Miód i cynamon potrafią zdziałać cuda i dzięki miksturze z tych dwóch produktów można zrzucić wiele nadprogramowych kilogramów. Wystarczy dodać 1-2 płaskie łyżki cynamonu do słoika z zawartością 200 ml miodu. Pyszną miksturę można spożywać prosto ze słoika.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN