Storczyki zaliczają się do najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Aby kwitły przez cały rok, potrzebują jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Orchidee, inaczej storczyki, pochodzą z dżungli, gdzie rosną w koronach tropikalnych drzew. Świetnie sprawdzają się jako rośliny domowe, ponieważ są niezwykle okazałe.

Łatwy sposób na rozkwitnięcie orchidei.

Bardzo często orchidee zrzucają kwiaty i pąki z powodu niewłaściwej pielęgnacji. Nowe kwitnienie można stymulować jednak w dość prosty sposób.

Jeśli roślinie poświęci się wystarczającą uwagę, nie powinno być problemów z początkiem nowej fazy wypuszczania pąków.

Jak obudzić orchideę?

1. Musisz włożyć kwiatek do wanny lub miski i delikatnie oblewać go zimną wodą z prysznica lub konewki przez około 20 minut.

2. W korzenie powietrzne rośliny można wcierać kostkę lodu przez 20-30 sekund i powtarzać procedurę każdego dnia 2 razy dziennie.

3. Orchideę pozostawić w chłodnym pomieszczeniu (ale nie poniżej 14-17 stopni Celsjusza) na 2 tygodnie bez podlewania, bez nawożenia, a następnie przenieść ją z powrotem.

Taki stres zapewni, że kwiat przygotuje się do nowego kwitnienia. Jednocześnie nie należy zapominać o dodatkowych źródłach nawożenia storczyka.

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci