W wielu domach występuje problem brzydkich zapachów, które wydobywają się z lodówki. Nie jest to powód do wstydu – zdarza się to w wielu domach.

Zazwyczaj winowajcy to produkty, które zdążą się zepsuć, zanim je zużyjemy. Zdarza się także, że coś się wyleje.

Nawet jeśli pozbędziemy się źródła brzydkiego zapachu, potrafi on zostać w lodówce przez dłuższy czas. Co zrobić, by go zwalczyć?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki raz na zawsze?

Najlepiej jest zastosować prosty domowy trik. Wystarczą tylko 200 ml wody i 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej.

Wodorowęglan sodu zawarty w sodzie po odparowaniu zapobiegnie tworzeniu się lodu i śniegu na ściankach lodówki. Ponado odparowanie sody nie pozwoli produktom wchłonąć obcych zapachów i zachowają one swój naturalny aromat.

By w przyszłości nie dopuszczać do występowania brzydkich zapachów, warto zamykać w szczelnych opakowaniach wszystkie produkty o intensywnym aromacie.

Ta szcztuczka może zdziałać cuda

W przypadku, gdy nie chcemy jeść danego produktu i nie wiemy, czy się nie popsuje – najlepiej będzie go zamrozić. Wszystkie brudne opakowania wycierać najpierw na mokro, a później na sucho.

Warto także robić regularny przegląd zawartości lodówki, by mieć pewność, że nic się w niej nie popsuło. Problem rozwiąże także zużywanie już otwartych produktów, tak, by nie trzeba było ich wyrzucać.

Inne pochłaniacze zapachu to także herbata, kawa lub koci żwirek, które można rozsypać na talerzyku i włożyć do środka lodówki.

To też może cię zainteresować: Adam Siewierski z "Sanatorium miłości" zabrał głos w sprawie wyprowadzki żony. Czy jeszcze do niego wróci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk źle znosi kontakty z Ewą Krawczyk. Nasiliły się jego kłopoty zdrowotne. Co się mu stało

O tym się mówi: Adriana Kalska dała znać o swoim stanie po zakończeniu związku z Mikołajem Roznerskim. Co opublikowała w sieci