Jak przypomina portal "Super Express", Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy są szczęśliwymi rodzicami córki Oli. Kiedy była pierwsza dama była w 8. miesiącu ciąży, doszło do wypadku. O tamtych dramatycznych wydarzeniach Kwaśniewska opowiedziała w poruszającym wywiadzie. Poznajcie szczegóły.

Miłość, rodzina, dziecko

Miłość Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich zaczęła się w czasie, kiedy oboje studiowali. Były prezydent praktycznie z miejsca zakochał się w młodszej koleżance. Po ich pierwszym spotkaniu miał powiedzieć swoim przyjaciołom, że Jolanta zostanie jego żoną. I tak się stało. Pobrali się w 1979 roku. Dwa lata później na świecie pojawiła się jedyna córka pary - Aleksandra.

Jolanta Kwaśniewska/YouTube @CPK Centrum Praw Kobiet
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @CPK Centrum Praw Kobiet
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @CPK Centrum Praw Kobiet

Niedługo przed tym, jak Ola pojawiła się na świecie, jej mama przeżyła dramtyczne chwile. Wszystko przez wypadek, do którego doszło, kiedy Jolanta Kwaśniewska była w 8. miesiącu ciąży. O szczegółach tego traumatycznego zajścia, żona Aleksandra Kwaśniewskiego opowiedziała w książce "Pierwsze damy III RP".

Aleksander Kwaśniewski był już wtedy pochłonięty politykom. Zabiegany zostawił żonie malucha, aby łatwiej jej było zatroszczyć się o codzienne sprawunki. Była dokładnie w 8. miesiącu ciąży, kiedy "jej malucha skasował wielki kamaz". Jolanta Kwaśniewska wspomniała, że po zdarzeniu "przestała czuć ruchy dziecka".

Jolanta Kwaśniewska/YouTube @Miasto Legnica
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @Miasto Legnica
Jolanta Kwaśniewska/YouTube @Miasto Legnica

Była pierwsza dama przyznała, że bardzo się wtedy bała o swoje nienarodzone dziecko. Mąż zawiózł ją do szpitala, gdzie została umieszczona na oddziale patologii ciąży. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i mała Ola przyszła na świat cała i zdrowa.

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Nieznane zdjęcia z wieczoru panieńskiego Karoliny Małysz wyszły na jaw. Szczegół na jej głowie rzuca się w oczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Naukowcy po raz pierwszy mogli zobaczyć to zjawisko w chwili, w której do niego doszło. Sieć obiegło wyjątkowe nagranie

O tym się mówi: Ewa Krawczyk zdradziła, Ile odjęto jej z renty z powodu Krzysztofa Krawczyka Juniora. Zapowiedziała podjęcie kroków prawnych